7800 TL GTX 1080 ile bilgisayar toplama

sevkier

Hectopat
Daha fazla  
TOPLAMA_BİLGİSAYARIM.PNG

Siparişleri verdim, yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080 ve i7 'ye o soğutucu ve anakart yakışmaz bence. Onun yerine TD02-LITE ve M5 tercih etmeniz daha yararlı olur gibi.

Düzeltme: Siparişi vermişsiniz görmedim kusura bakmayın. Tabi sistem yine canavar olur ama ben gibi prensipli insansanız dediklerim yararlı olurdu :ROFL:. Hayırlı olsun şimdiden.

O monitöre göre GTX 1080 fazla, anakart daha yüksek alınabilirdi, soğutucu yükseltilebilirdi. Keşke GTX 1070 alıp soğutucu, ssd, anakart ve kasayı biraz daha yükseltseydiniz, daha kaliteli bir sistem olurdu. Zaten o monitörde 1070 ile 1080'in farkını anlayamayacaksınız, belkide GPU fazla yüksek olduğu için ekranda yırtılmalar yaşayacaksınız. Keşke sipariş vermeden önce konu açsaydınız.

Yine de hayırlı olsun, epey performans verecektir sizin için, güle güle kullanın.

O monitöre göre GTX 1080 fazla, anakart daha yüksek alınabilirdi, soğutucu yükseltilebilirdi. Keşke GTX 1070 alıp soğutucu, ssd, anakart ve kasayı biraz daha yükseltseydiniz, daha kaliteli bir sistem olurdu. Zaten o monitörde 1070 ile 1080'in farkını anlayamayacaksınız, belkide GPU fazla yüksek olduğu için ekranda yırtılmalar yaşayacaksınız. Keşke sipariş vermeden önce konu açsaydınız.

Yine de hayırlı olsun, epey performans verecektir sizin için, güle güle kullanın.
Ekranda yırtılmalar derken ? Konuya açıklık getirirmisiniz ?

Ekranda yırtılmalar derken ? Konuya açıklık getirirmisiniz ?

Eğer ekran kartınız ile monitörünüz dengeli değil ise yani ekran kartınız monitörünüzün kaldıramayacağı düzeyde performans gösteriyor ve o monitör için uç noktada FPS değerleri veriyor ise görüntüde yırtılmalar yaşayabiliyorsunuz. "Screen Tearing" olarakta bilinir. Basitçe anlatmak gerekirse o kadar FPS verilirse monitör kafayı yiyor ve ne yapıcağını bilemiyor, sonucundada böyle bir şey ortaya çıkıyor.

Örnek olarak;

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    21,5 KB · Görüntüleme: 321
  • image.png
    image.png
    263,8 KB · Görüntüleme: 347
  • image.jpeg
    image.jpeg
    64,2 KB · Görüntüleme: 353
Ben bunları tercih ederdim kasa olarak Coolermaster Mastercase 5,PSU olarak G750m 80+Modüler Bronz, Msi Z170a Gaming Pro carbon anakart, coolermaster sıvı soğutucularından biri duruma göre 240 nepton ve ya 120 seidon, oyun amaçlıysa 2400 MHz ram yeterdi, SSD Samsung 850 Evo 250GB alınabilirdi bu dediklerimle 2 aşağı 3 yukarı aynı fiyat olurdu ve bence daha kaliteli bir sistem olurdu. Ekran kartıda MSİ ve ya Asus ve GTX1070 alınabilirdi bu durumda arada ki fiyat farkını Gsync bir monitöre verirdin arkadaşın belirttiği gibi ekranda yırtılmalar yaşayacaksın keşke almadan önce sistem tavsiyelerine ve foruma göz atsaydınız. Hayırlı olsun güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı