7800x3D için Curve Optimizer ayarları ne olmalı?

O ayarı bende yaptım da RAM'lere değer girmem o halde.

Dediklerinizi yaptım fakat işlemci hızı 0.46 GHz görünüyor cok ağır calısıyor bilgisayar.

Son düzenleme:
O ayarı bende yaptım da RAM'lere değer girmem o halde.

Dediklerinizi yaptım fakat işlemci hızı 0.46 GHz görünüyor cok ağır calısıyor bilgisayar.

Hocam ben bilgili birisi değilim siz bana BIOS'u sordunuz ben size attım en iyisi siz gidin o başka forumda 7800x3D genel ayarlar, kullanım rehberi diye aratın oradan bakarak yapın gerekli değerleri. Konu sahibi özel mesajlara güzel cevap veriyor ona da sorun.

Hocam merhaba bende de 7800x3D var ve UV yapmak istiyorum ppt limit nedir acaba?

Merhaba hocam bende de X670e Tomahawk anakart, 7800x3D işlemci var ve Corsair iCUE H150i 360mm sıvı soğutma var ama burada ne ayar gorduguysem uyguluyorum cikiyorum sıcaklıklar hep aynı kalıyor hiç düşmüyor bir yardımcı olsanız kafayı yiyeceğim masaüstü 60 70 arası çalışıyor oyunda da 70 80 arası çalışıyor.

Hocam aynı durumdan müzdaribim bendede 68-80 arası oyunlar 80'e nadir çıkıyor genelde max 75-77 boştayken de 50-65 falan bendeki 240mm soğutma bende biostan ne ayar çektiysem çekeyim bende de sıcaklıklar aynı.

Merhaba hocam bende de X670e Tomahawk anakart, 7800x3D işlemci var ve Corsair iCUE H150i 360mm sıvı soğutma var ama burada ne ayar gorduguysem uyguluyorum cikiyorum sıcaklıklar hep aynı kalıyor hiç düşmüyor bir yardımcı olsanız kafayı yiyeceğim masaüstü 60 70 arası çalışıyor oyunda da 70 80 arası çalışıyor.

Hocam aynı durumdan müzdaribim bende de 68-80 arası oyunlar 80'e nadir çıkıyor genelde Max 75-77 boştayken de 50-65 falan bendeki 240mm soğutma bende BIOS'tan ne ayar çektiysem çekeyim bende de sıcaklıklar aynı.

Vallahi ben Core performance bost kapatarak ve eco mode 105W olanı seçerek çözdüm oyunlarda 5 10 FPS kaybim oldu ama şu an daha serin çalışıyor. Masaüstü 45 50 arasi oyunlarda 50 60 arası. Core performans bost kapatmak da ne kadar doğru bilmiyorum.

CPB kapatmaktansa o işlemciyi kullanmayın kasanızın hava sirkülasyonu iyiyse ısınmıyor ben öyle çözdüm.

CPB kapatmaktansa o işlemciyi kullanmayın kasanızın hava sirkülasyonu iyiyse ısınmıyor ben öyle çözdüm.

Ne ayar yaparsak yapalım sıcaklık hep aynı Corsair iCUE H150i Elite 360mm soğutucu var kasa da büyük kasa hava sirkülasyonu süper ama başka türlü düşmüyor. Masaüstü 60 65 de testlerde 88'e çıkıyor. Oyunda 70 75 de çalışıyor normal mi 7800x3D için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…