7900XTX vs 7900XT vs RTX 4070 Super

Markcni

Femtopat
Daha fazla  
Selam kendime yeni bilgisayar topluyorum amacım 4K'da 50-60 FPS arası oyun oynayabilmek. Daha çok rekabetçi oyunlar oynuyorum ama hikayeli oyunları en iyi şekilde oynamak istiyorum. İşlemcim 7600X, anakartım Pro A620M-E. Ocak ayında NVIDIA 4070 Super cıkaracak fakat ben 7900XTX veya 7900XT almak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? 4070 Super'i bekleyip alınır mı? Yoksa AMD'de mi kalmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat farkları çok olmadığı için 7900XTX. Fps için en makulu o. Ama ray tracing ve teknoloji ön planda ise Nvidia ama 4070 Super'in 4k'ya uygun olacağını sanmıyorum. 4080 lazım onun için. En makul XTX o yüzden.

Normalde üst segmentte Nvidia öneririm fakat ana önceliğiniz 4K oyunculuk olduğuna göre AMD de alınır.
*Bu test 4070 Ti ile
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4070s'in nasıl performans göstereceği henüz bilinmiyor fakat ben olsam beklerdim, nasıl olsa 1 ay uzun değil. Beklememeyi seçerseniz XT ile XTX arasındaki fark burada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Normalde üst segmentte Nvidia öneririm fakat ana önceliğiniz 4K oyunculuk olduğuna göre AMD de alınır.
*Bu test 4070 Ti ile

4070s'in nasıl performans göstereceği henüz bilinmiyor fakat ben olsam beklerdim, nasıl olsa 1 ay uzun değil. Beklememeyi seçerseniz XT ile XTX arasındaki fark burada:

*Bu test 4070 Ti ile

Hocam 4070 ti super ile ilgili ne düşünüyorsunuz sizce fiyatı ve performansı 7900xtx ile yakın olur mu ?

Her halükarda 4070s 7900 XTX modelini geçemeyecektir, RT açılsa bile aradaki fark en fazla kapanır ancak yine de XTX daha iyi olur.

Hocam 4070 ti super ile ilgili ne düşünüyorsunuz sizce fiyatı ve performansı 7900xtx ile yakın olur mu ?
Yakın olacağını sanmıyorum 7900 XTX oyun konusunda daha önde olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı