8.00 GB RAM'in 2.23'ü Kullanılabilir Gözüküyor

İlk olarak 32 bit işletim sistemi olduğu için 3 GB Ram'den fazlasını algılayamaz, arkadaşlar zaten açıklamış. Bir de APU kullanıyorsunuz. Apu'nun içindeki grafik işlemci sistem belleğinizden bi miktar alıyor. Görüldüğü üzere LoL açık. Bu yüzden de sistem belleğinden bi miktar almış.

@BlackBurn arkadaş! LoL oynasa bile, RAM'in gerçek zamanlı kullanımı Görev Yöneticisi'nde gözüküyor. Sistem Özellikleri bölümündeki RAM miktarı, LoL açık olsa da olmasa da aynı kalacaktır. APU işlemcilerde güç tüketimi az olduğu için, sistem belleğinden de çok harcayacağını sanmıyorum. Mümkün olduğu kadar az harcar bence.

@Mücahit Cihat Aydoğan Dediğimi anlamamışsınız. LoL grafik işlemciyi (APU'nun içinde) kullanıyor. Grafik işlemci de kendi belleğini sistem belleğinden kullanıyor. Zaten sistem 64 bit en fazla 3 GB kullanabilir. Bu yüzden de gereğinden az Ram kullanılabilir halde oluyor. Yani LoL Ram tüketiyor diye bir cümle kurmadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı