8.000 TL'ye 2K monitör önerisi

Hocam Online FPS oynuyorsanız kaliteli bir TN panel (Kötü diyecekler yükleniyor.) Ya da IPS panel 280Hz monitör de tercih edebilirsiniz.

Şu an kullandığım TN panel diye biliyorum, pek de bir kötülüğünü görmedim ama hem hikayeli oyun hem Online FPS (%65 Online FPS %35 hikayeli gibi) oynuyorum. Tam ortası olsun diye 2K 165Hz monitör alayım dedim. Bu arada alacağım sistem ise 4070 Ti + R7 7800x3D olacak bir sıkıntı çıkmazsa.

Şu an kullandığım TN panel diye biliyorum, pek de bir kötülüğünü görmedim ama hem hikayeli oyun hem Online FPS (%65 Online FPS %35 hikayeli gibi) oynuyorum. Tam ortası olsun diye 2K 165Hz monitör alayım dedim. Bu arada alacağım sistem ise 4070 Ti + R7 7800x3D olacak bir sıkıntı çıkmazsa.
Hocam o sistem ile online FPS oyunlarında 360-500 fps bile alırsınız (Warzone ve apex gibileri bunun dışında tutuyorum.) 2k'da sıkıntı etmeyin siz 😁Bütçe sorununuz yoksa 2K 240hz monitörler oluyor 20.000TL civarına isterseniz bakabilirsiniz. ya da 1 adet 1080p 280hz 1 adet de 2. monitör olarak 2K 144hz monitör alıp da çözebilirsiniz.

Attığın EX2710S 1440p değil 1080p bir monitör. Ayrıca o fiyata alınabilirliği yok.

Diğer attığın XMMNT27HQ ise mükemmel fiyatta. Arkadaşın önerdiği G27Q'ya oldukça benzer ancak 1000 TL daha ucuz. Yani Xiaomi olmasına burun kıvırmayacaksan benzer kalitedeki monitöre 1000 TL az para vermiş olacaksın.

Odyssey G5'in hiçbir versiyonunun alınabilirliği yok.
Benimde aklıma o yattı hem internette yorumları güzel hem o özelliklerde en uygun olanı o gibi geldi bana hem de 6ay peşin fiyatına taksit yapıyorlar. Fakat premium uyelere özel ve şuan köyde olduğumdan üye olamıyorum 🤣 ya arkadaşlara soracağım ya da bekleyecegim umarım zamlanmaz.

Hocam o sistem ile Online FPS oyunlarında 360 FPS bile alırsınız (Warzone ve Apex gibileri bunun dışında tutuyorum.) 2K'da sıkıntı etmeyin siz 😁bütçe sorununuz yoksa 2K 240Hz monitörler oluyor 20.000TL civarına isterseniz bakabilirsiniz. Ya da 1 adet 1080p 280Hz 1 adet de 2. monitör olarak 2K 144Hz monitör alıp da çözebilirsiniz.

Vallahi hocam CS Valorant gibi takılıyorum, canım sıkılınca da hikayeli oyunlara dadanıyorum. İnternette şu ana kadar yeni nesil oyun testleri var bu sistemde sadece o yüzden Online FPS'lerde performansının kötü olmayacağını bilsem de bir düşündürmedi değil sisteme sahip olmadığım için :D

Vallahi hocam CS Valorant gibi takılıyorum, canım sıkılınca da hikayeli oyunlara dadanıyorum. İnternette şu ana kadar yeni nesil oyun testleri var bu sistemde sadece o yüzden Online FPS'lerde performansının kötü olmayacağını bilsem de bir düşündürmedi değil sisteme sahip olmadığım için :D

Hocam ben R7 5800X kullanıyorum ve stabil ortalama FPS olarak söylemem gerekirse Valorant ve CS2 350-360 FPS oluyor fakat 300 FPS altına arada bir düşüyor yani 280Hz ile problem yaşamıyorum. Siz bu sistem ile 360Hz da alsanız olur 280 de alsanız olur. Çok profesyonel takılıyorum havasında değilseniz 1080p 280Hz/240Hz + 2K 144hz ya da 2K 240hz bir monitör tercih etmeniz sağlıklı olacaktır.

Attığın EX2710S 1440p değil 1080p bir monitör. Ayrıca o fiyata alınabilirliği yok.

Diğer attığın xmmnt27HQ ise mükemmel fiyatta. Arkadaşın önerdiği G27Q'ya oldukça benzer ancak 1000 TL daha ucuz. Yani Xiaomi olmasına burun kıvırmayacaksan benzer kalitedeki monitöre 1000 TL az para vermiş olacaksın.

Odyssey G5'in hiçbir versiyonunun alınabilirliği yok.

Hqqhah haklisiniz 1080p olduğunu yeni fark ettim araya karışmış başkasını atacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı