"8,09" ile alan liseye "13,35" ile girilebilir mi?

II.Wilhelm

Hectopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
König
Merhaba. Konya'da yaşıyorum ve lise tercihi yapmam gerekiyor. Ilgın ticaret borsası fen lisesi 8,09 ile alıyor ama benim Türkiye geneli yüzdelik dilimim 11,67 il geneli yüzdelik dilimi 13,35. bu liseye girebilir miyim? Ayrıca bu düz fen lisesi mi?

Kesin bir şey diyemeyeceğim fakat bence giremezsin. Yüzdelik dilimler maksimum 1-2 oynuyor.
Ama şansını denemeni tavsiye ederim. Zaten 10 tane lise tercih hakkınız var sanırsam.

Merhaba. Konya'da yaşıyorum ve lise tercihi yapmam gerekiyor. Ilgın ticaret borsası fen lisesi 8,09 ile alıyor ama benim Türkiye geneli yüzdelik dilimim 11,67 il geneli yüzdelik dilimi 13,35. bu liseye girebilir miyim? Ayrıca bu düz fen lisesi mi?
Yazmandan zarar gelmez ilk sıraya koyarsın bu liseyi. Sonra ikinci yerleştirme falan oluyor onlarda da şansını denemeni tavsiye ederim.

Bence de yine bir şansını denemelisin sizin oralarda çok tercih edilen bir lise değilse.

Geri
Yukarı