8-10 bin TL gündelik kullanım için laptop önerisi

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Eğer 9500TL altı olursa benim üstümden öğrenci vergi indirimi muhabbetinden yararlanmayı düşünüyoruz. Olmazsa ise bir kız için gündelik kullanım ders çalışma ve biraz da latif (olmasa da olur) bir laptop arıyoruz.

Teşekkürler bununla bir aklımda 3 farklı laptop oldu fikrinizi belirtir misiniz?
1.si sizin attığınız
2.
3.

@rafetsunal

Attığım model 8 çekirdek DDR5 bir laptop. DDR5 ram kullanması avantaj.

DDR5 bellek bant genişliği DDR4'e göre daha yüksek ve çift bant kanal kullanarak çalışıyor.

Benim atmış olduğum laptoptaki tek dezavantaj ise ram yükseltmesi yapılamıyor olması. Ama sizin paylaştığınız modellerde ram yükseltmesi var mı ondan da emin değilim.

Ben şahsen DDR4 tercih etmezdim.

@rafetsunal

Attığım model 8 çekirdek DDR5 bir laptop. DDR5 ram kullanması avantaj.

DDR5 bellek bant genişliği DDR4'e göre daha yüksek ve çift bant kanal kullanarak çalışıyor.

Benim atmış olduğum laptoptaki tek dezavantaj ise ram yükseltmesi yapılamıyor olması. Ama sizin paylaştığınız modellerde ram yükseltmesi var mı ondan da emin değilim.

o modeldeki ram tümleşik o sıkıntı yaratır ilerleyen zamanlarda

bütçe yeterse

Son düzenleme:
@rafetsunal

Attığım model 8 çekirdek DDR5 bir laptop. DDR5 RAM kullanması avantaj.

Benim atmış olduğum laptoptaki tek dezavantaj ise RAM yükseltmesi yapılamıyor olması. Ama sizin paylaştığınız modellerde RAM yükseltmesi var mı ondan da emin değilim.

Hocam arkadaşa neyin ne olduğunu açıkladım maalesef sizinkini istemedi yine de teşekkür ederim öneri ve açıklama için. Durumlar değişmezse galiba HP modeli alacağız.

Geri
Yukarı