8+16 GB RAM sıkıntı yaratır mı?

Ivae

Hectopat
Herkese merhaba, arkadaşlar. Yazılım için RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. 8+16 yapacağım. FPS'de düşük olur mu veya yazılımsal bir sıkıntı olur mu? İleride 32 yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
8+8 daha iyi. Çift kanal kullanabilmeniz için 16+16 yapın.
Almışken 32 yapmak daha mantıklı, eldeki RAM satılıp, Nays kart ve güzel indirimlerle 32 GB RAM yaparsınız.

Bu arada @umitarabaci hocam dislike atınca yanlış açıkladığımı anladım. RAM'ler Dual çalışmaz derken Flex çalışır yani 8+8 olan kısım Dual kalan 8'lik kısım Single çalışacak. Tabii bu performansta düşüş olacağı gerçeğini değiştirmiyor. Ama siz benim bilgisayar kesinlikle 20GB üstü kullanacak diyorsanız 24 alınabilir.

Bu arada @umitarabaci hocam dislike atınca yanlış açıkladığımı anladım. RAM'ler Dual çalışmaz derken Flex çalışır yani 8+8 olan kısım Dual kalan 8'lik kısım Single çalışacak. Tabii bu performansta düşüş olacağı gerçeğini değiştirmiyor. Ama siz benim bilgisayar kesinlikle 20GB üstü kullanacak diyorsanız 24 alınabilir.

8 < 8+4 < 16 < 8+8 < 8+16 < 16+16 RAM yükseltmek FPS arttırmaz, RAM'den kaynaklı dropları engeller yani 2 GB bile eklesen bilgisayarı + yünde rahatlatır.

8 < 8+4 < 16 < 8+8 < 8+16 < 16+16 RAM yükseltmek FPS arttırmaz, RAM'den kaynaklı dropları engeller yani 2 GB bile eklesen bilgisayarı + yünde rahatlatır.

Tamam da RAM kullanımı 16'nın üstüne çıkmadığı sürece 8+8 daha stabil çalıştığı için fpst %3-5'lik bir fark yaratabiliyor.

Geri
Yukarı