8+4 GB RAM takviyesi

Prod1gy

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Zabıt Katibi
i5 7200U 940MX 8 GB RAM 240GB SSD Windows 10 Pro sistem özelliklerine sahibim. RAM takviyesi yapmayı planlıyorum birçok makale ve videoya denk geldim fakat kafam karıştı denilebilir.

Crucial RAM 8 GB CL 15 1.2v laptopumda olan bir RAM, bunun 4 GB olan versiyonunu almayı düşünüyorum performans artışı olur mu? 8 GB olan modeline çok para vermek istemiyorum. Bu konu hakkında beni aydınlatır mısınız?

Çift kanal olursa performans artışı gözle görülür bir farkla artar ama mhz leri aynı olmalı hocam

Aynı durumu ben de düşünüyorum o kadar para veremiyorum. 12 GB yeterli mi yoksa beklenip 16 mı yapmak lazım biri aydınlatırsa ben de mutlu olurum.

Aynı durumu ben de düşünüyorum o kadar para veremiyorum. 12 GB yeterli mi yoksa beklenip 16 mı yapmak lazım biri aydınlatırsa ben de mutlu olurum.

8+8 yapmak en mantıklısı hem ileride satmasıda kolay olur sizin için.

Ben eskiden 12 gb ramli laptop kullanıyordum,aslında çokta gerek yok fakat fiyat olarak çok fark yoksa 16 gb yapılması daha sağlıklı olur

Çift kanal olursa performans artışı gözle görülür bir farkla artar ama MHz'leri aynı olmalı hocam.

2133 MHz CL 15 1.2v bu değerleri baz alacak şekilde sipariş etmeyi planlıyorum. Konuyu açarken MHz değerini yazmayı unutmuşum, kusura bakmayın.

O zaman alın,laptopunuzda 1 ram slotu dolu değil mi? (Eğer çözümse çözüm olarak raporla)

RAM takviyesini yaptım CPU-Z görselini de bıraktım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-28_112048305.png
    18 KB · Görüntüleme: 17
Çift kanal olması iyi yapmışsınız güle güle kullanın, performansta artış gözlemlediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…