Çözüldü 8+8 mi 8+16 mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Aydın 60

Centipat
Yukarıda dediğim gibi 2 tane RAM slotum var sadece ve 1 tane slotum dolu. 8 GB 3000 MHz DDR4 CL 16 RAM'im var. Bunun yanına aynısından 8 GB koyup Dual Channel performans almak mı yoksa 16 GB koyup Flex mode da biraz daha az performans ama 24 GB RAM yapıp programlarda performans sağlayıp sonradan 8 GB satıp bir 16 GB RAM daha ekleyip 32 GB yapmak mı? Yazılım mühendisliği düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Yukarıda dediğim gibi 2 tane RAM slotum var sadece ve 1 tane slotum dolu. 8 GB 3000 MHz DDR4 CL 16 RAM'im var. Bunun yanına aynısından 8 GB koyup Dual Channel performans almak mı yoksa 16 GB koyup Flex mode da biraz daha az performans ama 24 GB RAM yapıp programlarda performans sağlayıp sonradan 8 GB satıp bir 16 GB RAM daha ekleyip 32 GB yapmak mı? Yazılım mühendisliği düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?
8 GB almanı tavsiye ederim 16 GB önümüzdeki 4 yıl için yeterli.

Amaç oyunsa 16GB fazlasıyla yeterli ama fazla RAM gerektiren işlere gireceksen 24GB yap derim. Dediğin gibi ilerde 32 yaparsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı