8+8 pin ekran kartına RM850X güç bağlantısı

Eren Ulusoy 06

Hectopat
Merhabalar. Ekran kartımın 8+8 16 pin güç girişi var. Güç kaynağım RM850X modeli. Güç kaynağının içerisinden çıkan PCI-e yani ekran kartına giden güç kablosunun bir ucu 8 pin, diğer ucu ise 2'ye ayrılıyor. 6+2 ve 6+2 şeklinde. Resmini aşağıya bırakıyorum. Soracağım 2 sorum var.

1) Güç kaynağının arkasında nereye PCI-e ekran kartı güç kablosunu takacağım? Ve kablonun ne tarafını takacağım?
2) Tek bir PCI-e ekran kartı güç kablosu 8+8 ekran kartını beslemeye yeter mi? Ve bunun bağlantısını nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
8pin olanı güç kaynagına, 6+2 pin olanı ekran kartına takıcaksınız.
Güç kaynağından en az 2 tane 6+2 pin kablo çıkmıştır. 2 sinide kullan. Tek kablo takıp 6+2 pinlerin ikisinide ekran kartına takma. Önerilen bağlantı biçimi 2 adet 8 pin güç girişi olan ekran kartlarına 2 adet PCle kablosuyla bağlantı yapmak. Birer uçları boşta kalsın.

İşte bu yorumu arıyordum. Çok teşekkür ederim. Bir de güç kaynağı üzerinde nereye takacağımı resimden çizerek gösterirseniz çok memnun kalırım.

Büyük ihtimal anakartın cpu güç girişide 8+4pin veya 8+8 pindir. O yüzden bu işaretlediklerimden 2 tanesini cpu için 2 tanesinide ekran kartı için kullanabilirsin.

Öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi CPU güç girişi de 8+4 pinli. Ama güç kaynağımın içerisinden sadece 8 pinlik CPU bağlantı kablosu çıktı. CPU'nun geriye kalan 4 pinlik güç bağlantısını yapmasam olur mu? Yada gerekli ise nasıl yapacağım hakkında bir yol önerir misiniz?

Alttaki 3 tane girişin solundaki de cpu ve gpu baglantısı içinmiş. İşaretlememişim
Eminmisiniz hocam. Bende aynı seri güç kaynagını kullanıyorum. RM serilerinde 2 adet 4+4 pinlik cpu kablosu olması lazım. Eğer eksikse satıcınızla iletisime geçin.

Son düzenleme:
Üstten 2. Sırada.
EPS/ATX12V yazan.

Şu 4+4 dediginiz ayrılıyormu acaba ? Zorlamak istemiyorum şimdi.
Bu iki tarafı 8 pinlik olan CPU kablosundan 2 adet var. Eğer bunun ucu 4 pin olarak ayrılabiliyor ise bir kabloyu 8 pin olarak, diğer kabloyu 4 pin olarak kullanabilirim demektir. Değil mi?

Dosya Ekleri

• 16077273765018261421132637082222.jpg
    108,6 KB · Görüntüleme: 33
Tabiki ayrılıyor hocam. Belli oluyor zaten. Birini ayırmayın 8 pin olarak takın. Diğerini ayırıp takın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…