8 çekirdek işlemci tek çekirdek görünüyor

Ne yaptı isem düzelmedi. Kafayı yiyeceğim. Böyle bir sorun yaşayan yok. Intel'i aradım oradan gelen cevap laptop firmasını arayın. Çözümünü nasıl olacağını bilen kimse yok.
bende şuan aynı sorunu yaşıyorum eğer sorun düzeldiyse lütfen söyle bilgisayarım 8 çekirdekli her yerde 1 gözüküyor

Konu eskiymiş ama ben de aynı durumdan muzdaribim. Elime eski bir laptop geçti, çalışmıyor dendi, kasası falan her şeyi sağlamdı fakat açılınca aşırı kasıyordu, HDD'den olduğunu anladım SSD taktım bir de format attım Win10 yükledim, ilk başta her şey iyiydi ama Windows otomatik güncellemelerle ilk başta HD graphics gitti sadece ATI görünüyor, sitesinden baktım i3 380M'e Win10 için destek yok, uyumluluk ayarlarıyla kurmaya çalıştım kabul etmedi, neyse çok önemli değil ATI var zaten, işlemci birden tek çekirdek görünmeye başladı, sonra aradım taradım bulamadım, yapabildiğim tüm driverları güncellemeye çalıştım, bilgisayar da Exper B5121 bu arada, destek falan hiçbir şey yok. Clevo'nun sitesinde driverları görünce hemen ordan indirdim, düzelmişti 2 çekirdek 4 izlek olarak görünüyordu, her şey iyi güzeldi dün bilgisayarı kapattım yattım bugün akşam tekrar açtım baktım tek çekirdek zaten kasmasından anlaşılıyor. Çok ilginç gerçekten BIOS güncellemeyi deneyeceğim en son olmazsa. Güncellemeleri burdan paylaşırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…