8 GB 3000 MHz RAM tavsiyesi

Bazen birebir aynı iki RAM'in bile uyumlu çalışmadığı olabiliyor eğer kit değilse. Riske atacağınıza 80 TL daha verin gitsin.
O da olmazsa? :). Dual olup olmadığını anlayacağım bir şey var mı? Veya taktığımda dual olup olmadığını.
Ayar filan yapmak gerekiyor mu?
O zaman 2x8 almanızı öneririm.
Dostum sistemde hazır var zaten 8 GB hazırda. Yani ben ek olarak sadece 8 GB almayı düşünüyorum onu da alınca 16 GB olmuş olacak. Sadece almayı düşündüğüm iki parça arasında kararsızım uyumlu olup olmayacağı yönünde.

CPU-Z'de Memory sekmesinden görebilirsiniz çift kanal olarak çalışıp çalışmadığını. Birebir aynı RAM'den alırsanız uyumsuzluk ihtimalini en aza indirgersiniz.

O da olmazsa? :). Dual olup olmadığını anlayacağım bir şey var mı? Veya taktığımda dual olup olmadığını.
Ayar filan yapmak gerekiyor mu?

Dostum sistemde hazır var zaten 8 GB hazırda. Yani ben ek olarak sadece 8 GB almayı düşünüyorum onu da alınca 16 GB olmuş olacak. Sadece almayı düşündüğüm iki parça arasında kararsızım uyumlu olup olmayacağı yönünde.
Aynı RAM'i almanı öneririm o zaman.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı