Çözüldü 8 GB RAM 4 GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Farlitex

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar,Yazılım
8 GB unknown yazıyor. Ne anlama geliyor? Sadece 2,4 veya 4 GB kullanabiliyorum galiba. Neden böyle bu ve nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    91,4 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Clear CMOS yapıp denedin mi? Bir de anakartın arkasına bakma şansın var mı? Sağdaki bellek slotunda kısa devre vs olmasın.

Bunlar da yoksa anakart arızası olası.

Ben 2.el aldım adam bana söylememişti böyle bir hatası olduğunu günahı başına olsun inşallah yardımcı olduğun için teşekkür ederim Recep abi. Galiba RAM slotum arızalı. MSConfig falan filan hepsini denedim hiçbiri olmadı hiçbir şekilde 1MB bile oynamadı zamanını ayırdığın için tekrardan teşekkürler.

Clear CMOS yapıp denedin mi? Bir de anakartın arkasına bakma şansın var mı? Sağdaki bellek slotunda kısa devre vs olmasın.

Recep abi Recep abi yaptııııımm. Abi yaptım son mesajı attıktan sonra RAM'ı çıkattım sokete 3 tane fener tuttum ve orada bana parlayan saçtan ince bir kıldan çok ince bir şey vardı onu ortan iğneyle aldım ve sorun çözüldü. Teşekkü eederim benimle ilgilendiğin için çok sağ ol.
Bu iki anlama gelebilir:
  • Sağ slot bozuk.
  • İşlemci soğutucu aşırı sıkılmış.
Ben ikincisi diyorum. İşlemci soğutucu aşırı sıkılmış ise sök ve normal bir şekilde aşırı sıkmadan geri tak bakalım. Yarın bakarım cevabına.

Şimdi sana bir şey itiraf edeyim. Soğutucu aslında bağlı değil sadece işlemcinin üzerinde duruyor ayaklarını kayıp ettim M200 soğutucumu sadece işlemcinin üzerine koydum ve bastırdım öyle soğutuyor tırnak alana kadar böyle idare ediceğimde bundan kaynaklı olma ihtimali nedir?

Yok fazla değil yani üzerine koyunca böyle yanlarından biraz yani azıcık bastırdım.

Nasıl bastırdın bilmiyorum ama aşırı baskı varsa bundan kaynaklı olabilir. İşlemciyi söküp bir de sokete bak bakalım yamuk pin var mı?

Aşırı baskı söz konusu değil.

Nasıl bastırdın bilmiyorum ama aşırı baskı varsa bundan kaynaklı olabilir. İşlemciyi söküp bir de sokete bak bakalım yamuk pin var mı?

Recep abi BIOS güncellesem faydasını görür müyüm yani çözüm olabilir mi?
Anakartımın BIOS sürümü galiba F4.

Son düzenleme:

Ben 2.el aldım adam bana söylememişti böyle bir hatası olduğunu günahı başına olsun inşallah yardımcı olduğun için teşekkür ederim Recep abi. Galiba RAM slotum arızalı. MSConfig falan filan hepsini denedim hiçbiri olmadı hiçbir şekilde 1MB bile oynamadı zamanını ayırdığın için tekrardan teşekkürler.

Recep abi Recep abi yaptııııımm. Abi yaptım son mesajı attıktan sonra RAM'ı çıkattım sokete 3 tane fener tuttum ve orada bana parlayan saçtan ince bir kıldan çok ince bir şey vardı onu ortan iğneyle aldım ve sorun çözüldü. Teşekkü eederim benimle ilgilendiğin için çok sağ ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı