8 GB RAM 5.96 GB kullanılabilir gözüküyor

beoyhaer

Centipat
PC Özellikleri:
  • İşlemci: AMD A8 7600
  • Grafik Kartı: GT 1030
  • Anakart:MSI A68HM-E33 V2
  • RAMHyperx HX316C10F/8 8GB
  • PSU: 300W (Markasını Bilmiyorum)
Bilgisayarım 64bit olmasına rağmen sürekli bu şekilde 5,96 GB kullanılabilir diyor. Bilgisayara 64bit olarak format attım fakat yine aynı BİOS'tan Auto'dan 1600 MHz'e çektim sonra bellek aygıtı taştı gibisinden bir hata verdi. Sonra tekrar 1333MHz'e çektim bir sorun veya bir düzelme olmadı. RAM'lerin yerlerini değiştirdim fakat yine olmadı. Msconfig'den bu tik ayarlarını bellek üst sınırı vs. gibi şeyleri de yaptım ama yok. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
bios ayarlarına girip işlemci içinde bulunan dahili ekran kartı için kullanılan ram miktarını 64mb düşürmen sorununu çözecektir.
dahili ekran kartını tamamen kapatabilirsinde ama tavsiye etmem ekran kartı kaynaklı bir hata oluşursa bios a erişmek için tamamen sıfırlaman gerekecektir bios u.
2019-07-07.png
bios a girip settings/advanced/integrated graphics configuration/integrated graphics share memory
seçip 64mb seçip save and reboot yapmanız yeterli olacaktır

bios ayarlarına girip işlemci içinde bulunan dahili ekran kartı için kullanılan ram miktarını 64mb düşürmen sorununu çözecektir.
dahili ekran kartını tamamen kapatabilirsinde ama tavsiye etmem ekran kartı kaynaklı bir hata oluşursa bios a erişmek için tamamen sıfırlaman gerekecektir bios u.
Eki Görüntüle 413327
bios a girip settings/advanced/integrated graphics configuration/integrated graphics share memory
seçip 64mb seçip save and reboot yapmanız yeterli olacaktır
Teşekkür ederim. Sorunum sanırım çözüldü, 7,90 GB kullanılabilir yazıyor bu şekildemi olması gerekiyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı