8 GB RAM daha da yükseltilirse Valorant performansı artar mı?

ayberkuld

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptop'umda 8 GB 1200 MHz hizinda DDR4 RAM bulunmakta. 4 GB veya 8 GB daha eklesem Valorant oyununda FPS'im artar mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birebir aynı marka ve model olursa uyumluluk açısından bir problem yaşamazsınız bu yüzden öyle olmasını tercih ederim ben şahsen.
Aynı markası bi tık pahalı geldi bana farklı olursa hiç mi olmuyor anlamadım
CPU-Z'deki değeri 2 ile çarbacaksın. 8 GB DDR2 RAM yok, DDR3'lerde 1200MHz yok, DDR4 8 GB 2400MHz'dir o.
En yüksek 1097 mhz yi görüyor ama çalışırken ramler onuda mı 2yle çarpmak gerekir?

Hocam şöyle diyeyim uyuşmama ihtimali daha azalıyor aynı marka , model ramlerde.Farklı marka hatta farklı "Mhz" ramler de kulanabilirsiniz ama pek bir garantisi olmaz , uyuşmayabilir.
Anladım teşekkür ederim
Aynı markası bi tık pahalı geldi bana farklı olursa hiç mi olmuyor anlamadım

En yüksek 1097 mhz yi görüyor ama çalışırken ramler onuda mı 2yle çarpmak gerekir?
Buna cevap verebilir misiniz hocam

Son düzenleme:
Anladım teşekkür ederim

Buna cevap verebilir misiniz hocam

Bildiğim kadarıyla çalışırken sahip olduğu frekansı her zaman teorik frekansa eşit olmayabilir. İşlemci gibi düşünün. Günümüz işlemcileri satış sırasında 5.0 GHz olarak satılıyor ama her saniye bu hıza ulaşmıyor. Ulaşması için belli bir işlem yapması lazım. Benim konu hakkında çok teknik bilgim yok ama aşağı yukarı böyle bir şey olması gerekir. Bir de bazen programlar yanlış okuyabiliyor RAM hızını. Mesela benim cihazımda 2900 MHz RAM olmasına rağmen Intel'in Extreme tuning Utility programı 2400 MHz olarak okuyordu inatla. Aslında çalıştıkları frekansın BIOS'ta yazıyor olması gerekir diye biliyorum ama dediğim gibi konu hakkında o kadar teknik bilgiye sahip değilim bilen arkadaşlar gördüğünce doğru yanıtları verecektir.

Bildiğim kadarıyla çalışırken sahip olduğu frekansı her zaman teorik frekansa eşit olmayabilir. İşlemci gibi düşünün. Günümüz işlemcileri satış sırasında 5.0 GHz olarak satılıyor ama her saniye bu hıza ulaşmıyor. Ulaşması için belli bir işlem yapması lazım. Benim konu hakkında çok teknik bilgim yok ama aşağı yukarı böyle bir şey olması gerekir. Bir de bazen programlar yanlış okuyabiliyor RAM hızını. Mesela benim cihazımda 2900 MHz RAM olmasına rağmen Intel'in Extreme tuning Utility programı 2400 MHz olarak okuyordu inatla. Aslında çalıştıkları frekansın BIOS'ta yazıyor olması gerekir diye biliyorum ama dediğim gibi konu hakkında o kadar teknik bilgiye sahip değilim bilen arkadaşlar gördüğünce doğru yanıtları verecektir.
Tamamdır teşekkür ederim

Geri
Yukarı