8 GB RAM "Devices changed (CPU or Memory) or CMOS have been cleared" hatası

zoldiac34

Hectopat
Daha fazla  
Yeni 8 GB RAM aldım bilgisayarima. Kullandığım RAM'in birebir aynısı fakat bilgisayarım şu an açılmıyor. Devices changed (CPU or Memory) or CMOS have been cleared. Please enter setup to configure your System. Press F1 to tüm setup. F1 to load default values and continue hatası veriyor. RAM'lerin birini çıkarınca yine açılmıyor. Eski RAM'i takıyorum yine açılmıyor. Eski RAM'i eski slotuna takıyorum yine açılmıyor. Aynı işlemleri yeni RAM ile de denedim bir sonuç çıkmadı. Bilgisayarım açıkken takmıştım RAM'i bir de. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girdiğinde overclock sekmesi altında XMP geçen bir seçenek vardır. Onu "profile 1" veya "profile 2" olarak ayarlaaycaksın. Yanında kaç MHz olduğu yazar seçeneklerin.

BIOS'a girmek için PC açılırken Delete tuşuna art arda basın. MSI ana kartlarda Delete tuşu olması lazım.

BIOS'a girdiğinde overclock sekmesi altında XMP geçen bir seçenek vardır. Onu "profile 1" veya "profile 2" olarak ayarlaaycaksın. Yanında kaç MHz olduğu yazar seçeneklerin.

BIOS'a girmek için PC açılırken Delete tuşuna art arda basın. MSI ana kartlarda Delete tuşu olması lazım.
onu yaptım hani anakartın özelliklerinde 2933(OC)/3200(OC) Mhz yazıyor ya OC nin overclock olduğunu varsayıyorum a serisi anakartlara'da oc yapılmıyor anlamadım yani orayı.

Onu yaptım hani anakartın özelliklerinde 2933(OC)/3200(OC) MHz yazıyor ya OC'nin overclock olduğunu varsayıyorum a serisi anakartlara'da OC yapılmıyor anlamadım yani orayı.
XMP yapabilirsin. Sıkıntı olmaz. OC'den kasıt XMP.

Yeni 8 GB RAM aldım bilgisayarima. Kullandığım RAM'in birebir aynısı fakat bilgisayarım şu an açılmıyor. Devices changed (CPU or Memory) or CMOS have been cleared. Please enter setup to configure your System. Press F1 to tüm setup. F1 to load default values and continue hatası veriyor. RAM'lerin birini çıkarınca yine açılmıyor. Eski RAM'i takıyorum yine açılmıyor. Eski RAM'i eski slotuna takıyorum yine açılmıyor. Aynı işlemleri yeni RAM ile de denedim bir sonuç çıkmadı. Bilgisayarım açıkken takmıştım RAM'i bir de. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Konuyu hortlatıyorum ama. Benim yeni sistem kurdum görüntü gelmedi. 2*8 GB RAM'lar. Birini söktüm görüntü geldi. Ardından diğerini de taktım bu hatayı verdi. F1'e bastım sonra kırımızı çizgilerle ekran kaldı ne yapmam gerekir şu an. Sistem APU.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.20.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.20.56.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı