8 GB RAM FPS'ye katkı yapar mı?

Linics

Hectopat
Daha fazla  
RX 5500XT, R3 3100, 8 GB RAM, sistem böyle. Bir 8 GB RAM daha alacağım, FPS açısından etkisi büyük olur değil mi?

Oyunlarda daha stabil bir deneyim yaşarsın. RAM kaynaklı FPS drop yediğin yerlerde yemeyeceğin için FPS'e de katkısı olur, evet. Yalnız max 4-5 GB RAM kullanan oyunda çok büyük bir artış bekleme.

Sisteminiz büyük oranda rahatlayacak, bir miktar hız artışı yakalayacaksınız. çift kanal performansı ile rekabetçi oyunlarda büyük performans artışları yaşayabilirsiniz.

Katkısı tabii ki olacaktır hem de büyük ölçüde AMD sistemlerde zaten çift kanal bellek oneriyoruz.
amd sistemim var çift kanal bellek olarak 8+8 ram 16 kullanıyorum 8 eklediğimde fps de artma vs yaşamadım droplarım gitti fpse nasıl büyük ölçüde katkı sağlayacak

AMD sistemim var çift kanal bellek olarak 8+8 RAM 16 kullanıyorum 8 eklediğimde FPS de artma vs yaşamadım droplarım gitti FPS'e nasıl büyük ölçüde katkı sağlayacak.

Hocam FPS derken drop olayını kastetmiştim ve bende kendi sistemime +8 RAM ekledigimde bazı oyunlarda +20FPS yükselme oldu.

Geri
Yukarı