8 GB RAM ile 16 GB RAM farkı nedir?

eren1691

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. RAM hakkında sorum olacak. Öncelikle sistemim: i5 4590, GTX 1060 3 GB, 8 GB DDR3 1600 MHz RAM. 8 GB daha alsam ne kadar fark ortaya çıkar? Ara sıra oyunlarda drop da yiyorum.

Epey bir fark ortaya çıkar. Bazı oyunlardan 10 GB+ RAM kullanımı olmaktadır. İşlemciniz ne ve hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

Merhaba. RAM hakkında sorum olacak. Öncelikle sistemim: i5 4590, GTX 1060 3 GB, 8 GB DDR3 1600 MHz RAM. 8 GB daha alsam ne kadar fark ortaya çıkar? Ara sıra oyunlarda drop da yiyorum.

Çözülebilir droplarınız. Sistem belleği doluyor ve oyun işleyemiyor diye biliyorum.

İşlemcinizi çift kanalda beslemeye uygun bir RAM tercih ederseniz işlemciniz güçlenecek. Darboğazı azaltır, FPS'inizi yükseltir.

Kısa ve özet bir şekilde oyunda aldığınız FPS değeri az çok artar

8 GB RAM almak iyi olur ama o sisteme yatırım yapmanı tavsiye etmem. 4500 liraya sıfır Ryzen 5500, anakart ve 16 GB DDR4 RAM alabiliyorsun.

8 GB RAM almak iyi olur ama o sisteme yatırım yapmanı tavsiye etmem. 4500 liraya sıfır Ryzen 5500, anakart ve 16 GB DDR4 RAM alabiliyorsun.
Onları alacaksa ekran kartı da alalım desek pahalıya mal oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…