8 GB RAM kullanılabilir 5.93 GB görünüyor

mami041

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar yakın zamanda PC aldım fakat 8 GB RAM olmasına rağmen "kullanılabilen RAM miktarı 5.93" yazıyor müşteri temsilcilerine mesaj attım.

''Değerli Müşterimiz, Sisteminiz görüntü arabirimi olarak işlemcinizi kullandığı için bellek miktarınızın bir kısmı işlemcinize yönlendirilmektedir.Görüntü arabirimi olarak ekran kartını tercih etmeniz durumunda bellek miktarınızı sorunsuz olarak görebilirsiniz.''

Bu mesajı aldım fakat nasıl yapacağım bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayarınızın özelliklerini yazabilir misiniz? Muhtemelen işlemcinizde dahili olarak bulunan grafik birimi yani APU'ya verilmiş demek ki RAM'inizin 2 GB'lık kısmı. BIOS üzerinden iptal edilebiliyor diye biliyorum.

AMD A8 9600 MPK 3.1GHz 2MB Soket AM4 İşlemci.
Asus Prime A320M-F AM4 DDR4 3200(OC)Mhz mATX Anakart.
Apacer Panther EK.08G2Z.GJC 8GB (1x8GB) DDR4 3000Mhz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram.
Asus Phoenix PH-RX550-4G-EVO Radeon RX 550 4GB GDDR5 128Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı.
PNY CS900 240GB 535/500MB/s 2.5" SATA 3 SSD.

Evet APU işlemci var ama harici ekran kartı da var. Görüntüyü nereden alıyorsunuz? MSConfig > Önyükleme > Gelişmiş Seçenekler kısmının ekran görüntüsünü paylaşın.

Evet APU işlemci var ama harici ekran kartı da var. Görüntüyü nereden alıyorsunuz? MSConfig > Önyükleme > Gelişmiş Seçenekler kısmının ekran görüntüsünü paylaşın.
1610784893331.png

reis bi çözüm varmı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı