8 GB RAM sistemde Rust kasıyor

Linics

Hectopat
Daha fazla  
5500XT, R3 3100, 8 GB RAM, 240GB SSD böyle bir sistemim var ama Rust oynarken inanılmaz kasıyor. En düşüğe alıyorum bütün ayarları ama sorun çözülmüyor. Ayrı bir optimizasyon ayarı falan var mı? (diğer oyunlarda FPS sorunu yaşamıyorum)

Hocam R3 1200 RX 560 2 GB 8 GB RAM ile 3 ay öncesine kadar oynuyordum dropsuz. RAM'den kaynaklı değil. Arkadaşım RX 580 R5 1600 8 GB RAM ile de oynuyor dropsuz sıkıntısız. Kendiniz denemeden bir şey demeyin ne oyunlar gördüm çok fazla sistem özelliği isteyip kötü PC lerdede açılan.
Adam zaten windows 10 kullanıyor kendim pc boştayken baktım 4 gb ram yiyordu minimum gereksinimlerinde windows 8.1 için yazılmış ona rağmen 10 gb olsun diyor. 8 gb ile oynarsın da windows 8.1 kullanıyorsan oynarsın diğer türlü zor özel ayar yapılmadıkça.

Hocam R3 1200 RX 560 2 GB 8 GB RAM ile 3 ay öncesine kadar oynuyordum dropsuz. RAM'den kaynaklı değil. Arkadaşım RX 580 R5 1600 8 GB RAM ile de oynuyor dropsuz sıkıntısız. Kendiniz denemeden bir şey demeyin ne oyunlar gördüm çok fazla sistem özelliği isteyip kötü PC lerdede açılan.
Düşük ölçekli sunucularda oynuyorsunuzdur.

RAM'dan dolayı olduğunu düşünmüyorum, çok kasıyor demişsiniz. RAM az olduğunda ara sıra drop yeniyor. Fakat ben Ryzen 3 1200 AF, RX 560 4 GB ve 8 GB 3200 MHz ram ile şu ana kadar hiç drop yemedim oyunda. Özel bir ayar da yapmadım.

Bende arada minik droplar olmuyor bayağı oynanmayacak şekilde drop yiyorum. Oyundan dolayı PC birkaç kez mavi ekran yedi ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı