8 GB RAM ve 500GB SSD oyunlar için yeterli mi?

DarkBurak

Decipat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar, elimde 8 GB RAM, 500GB SSD var. Windows 10 için yeterli mi? GTA, LoL, Valorant, Fortnite gibi oyunlar oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunlar için yeterli, windows 10 performance edition kullanırsanız ramdan kısmış ve daha sağlıklı performans alırsınız diye düşünüyorum. Ancak 16 gb yapmakta fayda var, Ram'inizin mhzsi kaç?

Dediğiniz oyunlar için yeter ama imkan varsa en az 16GB RAM olmalı diye düşünüyorum. Özellikle Valorant gibi oyunlarda çok büyük performans artışı sağlar.

500 GB SSD ile oyunları dönüşümlü olarak oynayıp silebilirsin, 8 GB RAM artık oyunlarda bir tık zayıf kalabilir özellikle de tekli 8 GB ise ama her şey RAM'le bitmiyor.

Bu oyunlar için yeterli, Windows 10 performance Edition kullanırsanız RAM'dan kısmış ve daha sağlıklı performans alırsınız diye düşünüyorum. Ancak 16 GB yapmakta fayda var, RAM'inizin MHz'si kaç?

3200MHz ve ekran kartı ASUS NVIDIA GeForce GT 1030.

Dediğiniz oyunlar için yeter ama imkan varsa en az 16 GB RAM olmalı diye düşünüyorum. Özellikle Valorant gibi oyunlarda çok büyük performans artışı sağlar.

Ben zaten 2-3 aylığına 8 GB ile idare edeceğim yeni bilgisayar topladığım için fazla para veremiyorum birkaç ay sonra elime para geçerse.

500 GB SSD ile oyunları dönüşümlü olarak oynayıp silebilirsin, 8 GB RAM artık oyunlarda bir tık zayıf kalabilir özellikle de tekli 8 GB ise ama her şey RAM'le bitmiyor.

500GB M.2 8 GB XPG Gammix modeli işlemci AMD Ryzen 3 1200 AF ekran kartı ASUS NVIDIA GeForce GT 1030 anakart MSI güç kaynağı MSI PSU MAG 550W.

3200MHz ve ekran kartı ASUS NVIDIA GeForce GT 1030.

Ben zaten 2-3 aylığına 8 GB ile idare edeceğim yeni bilgisayar topladığım için fazla para veremiyorum birkaç ay sonra elime para geçerse.

500GB M.2 8 GB XPG Gammix modeli işlemci AMD Ryzen 3 1200 AF ekran kartı ASUS NVIDIA GeForce GT 1030 anakart MSI güç kaynağı MSI PSU MAG 550W.

Dual channel bu saydığın oyunlarda FPS sıçraması yaşatabilir alman yararlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı