8 GB RAM'e 1 adet 16 GB RAM eklenir mi?

TyScorpio_n

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde 8 GB 3000 MHz CL15 DDR4 RAM var. Ben buna 1 adet 16 GB 3000 MHz CL 16 RAM eklemek istiyorum, bir sıkıntı olur mu? Yani Dual Channel olmayacak, onun ben de farkındayım ama 8 GB RAM günümüzde çok yetersiz. Çok fazla yeni nesil oyun oynayan birisi değilim ama yine de RAM'ı büyütmek istiyorum.

Anakart özellikleri:
DDR4.
2666 MHz.
32 GB kapasite.

Arkadaşlar sistemimde 8 GB 3000 MHz CL15 DDR4 RAM var. Ben buna 1 adet 16 GB 3000 MHz CL 16 RAM eklemek istiyorum, bir sıkıntı olur mu? Yani Dual Channel olmayacak, onun ben de farkındayım ama 8 GB RAM günümüzde çok yetersiz. Çok fazla yeni nesil oyun oynayan birisi değilim ama yine de RAM'ı büyütmek istiyorum.

Anakart özellikleri:
DDR4.
2666 MHz.
32 GB kapasite.

Anakartta tek slot varsa yapacak bir şey yok. Kontrol ettiniz değil mi slot var mı yok mu diye. Onun dışında almak mantıklı.

16 GB'lik RAM 8 GB'de çalışır ve stabil olacağını söyleyemem onun yerine 8 GB'lik RAM takmak daha iyi olacağını düşünüyorum (Aynı Model Takmaya Özen Gösteriniz).

Arkadaşın anakartta tek slot var sanırsam. Bundan ötürü tek RAM alacak. 8 GB da günümüzde yeterli değil. Onun dışında 16 GB nasıl 8 GB çalışıyor? 32 GB desteği varmış.

Anakartta tek slot varsa yapacak bir şey yok. Kontrol ettiniz değil mi slot var mı yok mu diye. Onun dışında almak mantıklı.
Anakartta toplam 2 slot var sadece

Yanına 8 GB RAM al çift kanal olur daha iyi performans verir amacın 16 GB RAM yapmaksa yani eğer.
Amacım sistemde olan 8gb RAM,in yanına bi tane 16 gb ram almak yani toplamda 24 olucak

Yanına 8 GB RAM al çift kanal olur daha iyi performans verir amacın 16 GB RAM yapmaksa yani eğer.
Amacım sistemde olan 8gb RAM,in yanına bi tane 16 gb ram almak yani toplamda 24 olucak
16 GB'lik RAM 8GB'de çalışır ve stabil olacağını söyleyemem onun yerine 8 GB'lik RAM takmak daha iyi olacağını düşünüyorum (Aynı Model Takmaya Özen Gösteriniz).

Son düzenleme:

Amacım sistemde olan 8 GB RAM, in yanına bir tane 16 GB RAM almak yani toplamda 24 olacak

Amacım sistemde olan 8 GB RAM, in yanına bir tane 16 GB RAM almak yani toplamda 24 olacak

Bellek kapasitesi olarak 24 GB geçilebilir. Bütçe konusunda çünkü daha uygun olacaktır. Yoksa 16+16 senin de aklına gelmiştir illaki. RAM genelde sorunsuz çalışıyor. Ancak tam uyumlu almakta her zaman yarar vardır. Aynı şekilde marka da.

Sıkıntı olmaz 8x8 de size gayet yeterli ancak siz bilirsiniz.

Evet öyle daha mantıklı gözüküyor

Tavsiyeniz için teşekkür ederim
Bellek kapasitesi olarak 24 GB geçilebilir. Bütçe konusunda çünkü daha uygun olacaktır. Yoksa 16+16 senin de aklına gelmiştir illaki. RAM genelde sorunsuz çalışıyor. Ancak tam uyumlu almakta her zaman yarar vardır. Aynı şekilde mar

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı