8. nesil Engineering Sample (ES) işlemciye Windows 11 kurulur mu?

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Modifikasyon ile Z170 anakartta 8. nesil i7 8700K muadili laptop işlemcisi kullanıyorum. Ama programda işlemci CoffeLake olmasına rağmen desteklemiyor diyor. Anakarta harici TPM 2 modülü ekleyerek TPM özelliği katabilirim yani sadece işlemci desteği sorunu kalmış olur. Windows 11 kullanmak istediğimden değil de merak ettim sizce ne olur? Eğer Microsoft sadece belli işlemci modellerine göre kurma izni vermişse ve işlemcinin mimarisine bakmadan sadece adına bakıyorsa çok saçma olur bence.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    85,6 KB · Görüntüleme: 83
Kaliteli konu. TPM aştıktan sonra ES belki sıkıntı çıkarabilir. 11 belli bir nesilden yukarıdaki işlemcileri istiyordu sanırım. O yüzden hem ES hem de nesil belli olmadığından belki 11'i özelleştirerek kullanabilirsiniz.

Kursan dahi güncelleme desteği vermeyecektir. Bu olayı gece gece öğrendim. Tövbe bismillah dedim.
Hocam neden update gelmesin teknik olarak 8. nesil işlemci yani işlemci nesili olarak gereksinimleri karşılıyor. Üstelik performans olarak oldukça yeterli. Sadece TPM modülü eksik kalıyor ama o da ayrı bir şekilde alınıp anakarta eklenebilir. Yani yapacağımdan değil ama bence olması lazım.

Hocam neden update gelmesin teknik olarak 8. nesil işlemci yani işlemci nesili olarak gereksinimleri karşılıyor. Üstelik performans olarak oldukça yeterli. Sadece TPM modülü eksik kalıyor ama o da ayrı bir şekilde alınıp anakarta eklenebilir. Yani yapacağımdan değil ama bence olması lazım.
Kimliği yüzünden. 😄

Bende ES işlemci kullanıyorum ama laptop olandan değil. Windows 11 kurdum sorun yok. Ama laptop işlemcisi bilemedim. Büyük bir ihtimal olur diye tahmin ediyorum. Denemek lazım, zarar gelmez.

Geri
Yukarı