8. sınıf fen bilimleri dersini yapamamak

KufurbazHaydo5

Picopat
Daha fazla  
Konu anlatımını dinledikten sonra kazanım çözüyorum. MEB'in verdiği kitaptan çözdüğümde fullüyorum, Fenomen A'da kazanım ve kalıplaşmış İkizler'i de çözüyorum ama Fenomen A'nın orijinal yeni nesil soruları bana acayip zor geliyor, sebebi ne olabilir? Zaten fen dersini yapamıyorum, daha da yapamadıkça motivasyonum düşüyor. Sıfırdan başladım fene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen konuların üstüne git yapamadığın soruları fenomenin viedo çözümünden öğren yanlış yapmanın en büyük avantajını kullanıp yanlışını öğrenip açığını kapat.

Yaparsınız feni. Basit makinelerde ne durumdasınız? Basit makineler ve ışık konularının sorularını yapıyorsanız gerisini yaparsınız.

Yeni nesil sorularda tuhaf bakış açıları istenebiliyor. Konuları tam olarak anlayana kadar konu anlatımı ve basit testlere odaklan. Aklında şüphe kalmayacak kadar öğrendikten sonra yeni nesil testlere geç. Bu arada da günde 5-10 tane yeni nesil soru çözebilirsin. Böylece nasıl sorularla karşılaşacağını bilirsin.

Sorularda zorlanmak sorun değil, mantık yürüt ve varsayımlar kurup aklında bunları test et. Sorulara uzun süre ayırıp garanti yapmaya çalışmak daha iyi olur.

Ceza aldığım için cevap yazamamıştım şimdi herkesi cevaplıyacağım.

Sen konuların üstüne git yapamadığın soruları fenomenin viedo çözümünden öğren yanlış yapmanın en büyük avantajını kullanıp yanlışını öğrenip açığını kapat.

Yeni nesil sorularda bilmediğim olaylar çıkıyor hep ne yapmalıyım geçmiş LGS'deki soruları yapabiliyorum ama acaba kitap mı değiştirsem?

Yaparsınız feni. Basit makinelerde ne durumdasınız? Basit makineler ve ışık konularının sorularını yapıyorsanız gerisini yaparsınız.

Hocam onları demiyorum bile daha DNA ve genetik koddayım.

Yeni nesil sorularda tuhaf bakış açıları istenebiliyor. Konuları tam olarak anlayana kadar konu anlatımı ve basit testlere odaklan. Aklında şüphe kalmayacak kadar öğrendikten sonra yeni nesil testlere geç. Bu arada da günde 5-10 tane yeni nesil soru çözebilirsin. Böylece nasıl sorularla karşılaşacağını bilirsin.

Sorularda zorlanmak sorun değil, mantık yürüt ve varsayımlar kurup aklında bunları test et. Sorulara uzun süre ayırıp garanti yapmaya çalışmak daha iyi olur.
Deneyeceğim.

Geri
Yukarı