8. Sınıf sorularına geçmek mantıklı mı?

Makaleler
4
Daha fazla  
Forumda birçok kişiyi görüyorum. 7. sınıfa giden ve konuları bittiğinden 8. sınıf konularına geçtiklerini söylüyorlar. Sizce öğretmenlerin yaptıkları bu şey doğru mu?
İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda birçok kişiyi görüyorum. 7. sınıfa giden ve konuları bittiğinden 8. sınıf konularına geçtiklerini söylüyorlar. Sizce öğretmenlerin yaptıkları bu şey doğru mu?
İyi günler.
Açıkçası bence yavaş yavaş çalışmaya başla. Çünkü bu sene çok duyacağın "Yeni Nesil Soru" kavramına alışman lazım. Ama abartmadan çalış. Günde 1 - 2 saat çalışsan yeter çünkü ileride zaten günde 5 6 saat çalışacaksın (hedefin büyükse)

LGS sürecini zorlaştırıyorlar ve öğrencinin başarısı düşüyor bence.

Dostum 7. sınıf olduğumu nerden biliyorsun? Sadece görüyorum dedim 7. sınıfım demedim.

Şimdiden 8.sınıf konularının bazılarına başlayabilirsin. Günde 3 saat çalışsan fen lisesi için yeterli olur.

Evet yeni nesil sorulara dikkat et abartmadan çalış. Bize geçen senen yeni nesil sorular yeni nesil sorular diye diye korkuttular LGS de matematik yapamadım. Ama sen erkenden çalışırsan sıkıntı olmaz.

İsterseniz gördüğünüz kişiler 2. sınıfta başlasın LGS'ye çalışmaya, eğer koordineli çalışmazlarsa 8.sınıf 2.dönem her gün 50 soru çözeb birinden düşük alır.

Fazla erkenden abanmamanı öneririm.
Ben erkenden fazla fazla abandım ve sonuç olaak şu an ders çalışamıyorum diye bunalımvari bir modum var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…