80 GB 2 SSD ile RAID 0 yapılmalı mı, tek SSD mi alınmalı?

Daha fazla  
Merhaba
Sistemi biraz daha hızlandırmak istiyorum. Bunun için şuan kullandıgım İntel 335 series 80 gb ssd min yanına bir tane daha alıp raid yapmalı mıyım yoksa yeni Bir ssd mi almamı taysiye edersiniz?

Sistemim ;
  • 5820k
  • X99-A
  • GTX970
  • Crucial 4gb
  • İntel 335 80 gb

Son düzenleyen: Moderatör:
Raid yapma amacın nedir ? Bence yapmana gerek yok. SSD' ye sistemi kurarsın. HDD alıp depolama amaçlı kullanırsın. USB HDD alıp kullanmanı tavsiye ederim.

RAID0 tavsiye edilir bir şey ama sisteminizin başka öncelikleri var. O SSD ile RAID0 tavsiye etmem. Bence yeni SSD almanız daha iyi olur.

X99 sistemde neden 4 gb bellek? Tamam ddr4 bellekler pahalli ama bence minimum 8 gb olmali raid'den daha tatminkar olacagi gorusundeyim.

4 Gb ram tamamen maddiyattan dolayı. Tavsiye üzerine ilk önceliğimi ram e yönelttim. Şuan kullandıgım ssd nin sıfırı bulunmuyor ikinci el temiz birşey denk getirebilirsem duruma göre raid 0 ile hız ve boyut artışı saglamak istiyorum.

RAM'e öncelik vermek ile iyi yapmışsınız. Ama tavsiyem RAID0 yerine sonradan yeni SSD almanız yönünde.

SSD lerimi SuperRaid2 modunda kullanıyorum. Kağıt üzerinde çok heyecan verici. 1535 mb okuma hızını gördüm. Ani tepki 3200 mb vs. Ama bir süre sonra aklına şu soru takılıyor ''Acaba Raid olayı fantezi mi?''
Bilgiye erişim hızı değişmiyor sonuçta, 0,1 ms yaklaşık.

Hocam o mod olayi falan ne ssd ye oc mi yapiyorsun raid kullanarak ben fransiz kaldim.

Hocam o mod olayi falan ne ssd ye oc mi yapiyorsun raid kullanarak ben fransiz kaldim
SSD lerin okuma yazma hızı toplanıyor. Yani 2 tane okuma hızı 500 mb olan SSD taktınız diyelim, okuma hızı yaklaşık olarak 1000 mb oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…