80 Mbps 720p oyun yayını için ayarlar

İnternet hızın 1 milyar Mbps olsa da önemsiz. Önemli olan upload hızındır. Ben mesela arkadaşlarıma 4K yayın açabiliyorum 1000 uploadım var. Donma kasma bulanıklık vs olmuyor. Belirli önerilen standartlar var sen upload hızını söyle ben olup olmayacağına bakarım.
7 yada 8 hocam

Benim mesela download ve upload ekteki gibidir. Önemli olan yayın açmak için uploadta yazan kısımdır.
Şu siteye girip testi yapıyorsun.
speedtest.net
Sonra şu yuvarlak içindeki rakamı bize söyle.
Ya da soruyu yanlış anlamış olabilirim :D

Eki Görüntüle 1414700

Soruyu yanlış anlamışsın :D.Benim internet hızıma binayen sordu nerede oturuyorsun anlamında :D.Ama asıl soruya güzel bir cevap vermiş oldun. :D

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-01 at 14.08.26.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-01 at 14.08.26.jpeg
    29,1 KB · Görüntüleme: 30
Ryzen 5 2600.
RX 550 4 GB.
8 GB RAM 3000MHz.

Sistemle alakası yok hocam. Sorunsuz açarsın. 720p artık miladı geçmiş bir yayın kalitesidir. Ekran kartının desteklemesi lazım ki şu anki ekran kartları 8K destekliyor. RTX'lerin geneli 4K destekliyor. Daha önceki dönem ekran kartları da 1080 destekliyor. 2010'lardan kalma cihazlar 720P'yi destekler sen o konuda rahat ol. Uploadın da ucu ucuna yetiyor. Oyun oynarken biraz drop yiyebilirsin ara ara ama sıkıntı yaşamazsın genel olarak.

Sistemle alakası yok hocam. Sorunsuz açarsın. 720p artık miladı geçmiş bir yayın kalitesidir. Ekran kartının desteklemesi lazım ki şu anki ekran kartları 8K destekliyor. RTX'lerin geneli 4K destekliyor. Daha önceki dönem ekran kartları da 1080 destekliyor. 2010'lardan kalma cihazlar 720P'yi destekler sen o konuda rahat ol. Uploadın da ucu ucuna yetiyor. Oyun oynarken biraz drop yiyebilirsin ara ara ama sıkıntı yaşamazsın genel olarak.
Kesinlikle yanlış bilgi. Arkadaş RX 550 demiş, RTX 2080 Ti değil. Maksat oyunu oynamak değil; oynayıp, aynı zamanda sorunsuz yayın açabilmek.

1080p yayın için Twitch’in maksimum desteklediği 8000 kbps bile yetersizken 4K, hatta 8K ne alaka anlamadım. Tabi ki 1080p de deneyebilir, ama sisteminiz maalesef çok güçlü olmadığı için sorun yaşama ihtimaliniz var. Zaten 6000 kbps’te 720p 60 fps şu an sizin için tam uygun nokta.

Kesinlikle yanlış bilgi. Arkadaş RX 550 demiş, RTX 2080 Ti değil. Maksat oyunu oynamak değil; oynayıp, aynı zamanda sorunsuz yayın açabilmek.

1080p yayın için Twitch'in maksimum desteklediği 8000 Kbps bile yetersizken 4K, hatta 8K ne alaka anlamadım. Tabii ki 1080p de deneyebilir, ama sisteminiz maalesef çok güçlü olmadığı için sorun yaşama ihtimaliniz var. Zaten 6000 Kbps'te 720p 60 FPS şu an sizin için tam uygun nokta.

720P'yi rahat açar dedim zaten. Anlayamadığın kısım neresi? RX550 de bugünün teknolojisi değil. Her şeyi anlamanız için satır satır yazacaksam PDF'ler var bu konuda inceleyiniz.

720P'yi rahat açar dedim zaten. Anlayamadığın kısım neresi? RX550 de bugünün teknolojisi değil. Her şeyi anlamanız için satır satır yazacaksam PDF'ler var bu konuda inceleyiniz.
Yayın yapmanın sistemle alakasız olduğunu yazdınız. Daha kendi yazdığınızı anlamazken, bilgi sahibi olmadığınız konuda bana ders vermeye kalkıyorsunuz.

4 yıldır yayın işiyle uğraşıyorum. Birçok sistemde yayın yaptım ve yapacaklara yardımcı oldum. Yeterince bilgiye sahibim, konu sahibi arkadaşa da doğru bilgi aktardım.

Yayın yapmanın sistemle alakasız olduğunu yazdınız. Daha kendi yazdığınızı anlamazken, bilgi sahibi olmadığınız konuda bana ders vermeye kalkıyorsunuz.

4 yıldır yayın işiyle uğraşıyorum. Birçok sistemde yayın yaptım ve yapacaklara yardımcı oldum. Yeterince bilgiye sahibim, konu sahibi arkadaşa da doğru bilgi aktardım.

Şimdi benim 720p için ayarlarım ne olmalı yazarsan sevinirim. @Berq

Şimdi benim 720p için ayarlarım ne olmalı yazarsan sevinirim. @Berq
Çözünürlük: 1280x720
FPS: 60
Şu an tam hatırlamıyorum, ama down sampling gibi bir ayar vardı, onu da ortadaki ayara alabilirsin.
Encoder: x264
Encoder preset: fast/faster, sorun yaşarsan fastest/very fast
Sorun yaşarsan gelişmiş ayarlarda ağ optimizasyonu ayarlarını açmayı deneyebilirsin.
Test yayınları yapıp kaliteyi kontrol et. Ayarları biraz değiştirip sorun oluyor mu diye izleyicilerine sorabilirsin.

Geri
Yukarı