80 Plus Gold PSU tavsiyesi

Celal Işık

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Maçka Akif Tunçel Teknik Okulları
Merhaba öncelikle benim sistemim şu şekilde:

• CPU : AMD Athlon x2 240
  • GPU : Radeon HD5770 GDDR5
  • RAM : 2x 2GB Kingston DDR2 (CL bilmiyorum)
  • Anakart: Gigabyte M61PME-S2P

Güç kaynağım Xılence xp500. Ekran kartımla birlikte almıştım 2011'de. 3 gün önce League of Legends oynarken yanık kokusu aldım. Kasaya doğru eğildim güç kaynağının delikli kısmından dışarı çıkan hava yanık kokuyordu. Hemen PSU'nun tuşundan kapattım diğer bileşenler yanmasın amacıyla. Şimdi yeni bir psu bakıyorum. Minimum 80 plus gold. 280-380 tl arası bütçem var. Corsair olsun thermaltake olsun benzeri bir çok ürün var kafam karıştı bu konuda .

Ben şu ürünü buldum ama markasından şüpheliyim. İlk defa gördüm, nasıl bir üründür? Kaliteli bir marka mıdır yardımcı olursanız sevinirim :):)

TeknoBiyotik: High Power Astro 750W 80Plus Gold 62A@12V (HPA 750GD F14C) Güç Kaynağı - Güç Kaynağı (PSU) - PC Bileşenleri

Bu arada sormayı unuttum, neden 280-380TL civarı çok çok yüksek bir GPU istiyorsunuz ? Sisteminize normal bir 500W güç kaynağı yeter, artar bile.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı