80 TL Bütçe İle Laptop Soğutucusu Tavsiyesi

Vito Corleone

Decapat
Merhaba arkadaşlar, 80 TL bütçem var bana sağlam ve güçlü bir soğutucu önerebilir misiniz? Laptopum 15.6 inch, bir de en çok ısınma çizdiğim yerde oluyor.
asus_fx503_5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptopu kullanıyoruz, fx503vd sanırım seninkisi de.
Ben inca-inc 611 kullanıyorum.
Ancak bu laptopun o kısımdaki ısınma sorununu buzdolabı anca çözer diyeyim :D Klavyenin üst kısmı gerçekten ateş çemberi gibi oluyor.
En iyisi 1.5 - 2 saatte bir oyundan çıkmak, zaten oyun kapanınca 1 dakika bile sürmüyor soğuması bende.
Dediğim soğutucu da fps droplarda çok işime yaradı diyebilirim. Ancak ahım şahım bir soğutma olmuyor malesef, hiçbirinde de olacağını zannetmiyorum. 3-5 derece arası anca.

Kendi soğutucunuzu yapabilirsiniz.
İnce bir metal malzemeyi büktürme ile kalıp oluşturduktan sonra gerekli fan yuvalarını açtırıp fan takıp kullanmak daha iyi çözüm olacaktır.
İki yıl önce aldığım ucuz bir soğutucu bozulmuştu kendim 3 tane fan ekledim.
Bir tane 20 cm ve iki tane 8 cm fan koydum. Ancak soğutucunun alt tarafını kesmek zorunda kaldım.
100 ile 150 TL fiyatı ile satılan soğutuculardan daha serin tuttuğunu söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Aynı laptopu kullanıyoruz, fx503vd sanırım seninkisi de.
Ben inca-inc 611 kullanıyorum.
Ancak bu laptopun o kısımdaki ısınma sorununu buzdolabı anca çözer diyeyim :D Klavyenin üst kısmı gerçekten ateş çemberi gibi oluyor.
En iyisi 1.5 - 2 saatte bir oyundan çıkmak, zaten oyun kapanınca 1 dakika bile sürmüyor soğuması bende.
Dediğim soğutucu da fps droplarda çok işime yaradı diyebilirim. Ancak ahım şahım bir soğutma olmuyor malesef, hiçbirinde de olacağını zannetmiyorum. 3-5 derece arası anca.
Evet FX503VD modeli :D , ürün gayet güzel 2 adet turbo fan özelleiğine sahip fanı var fakat isterse jet fanı olsun laptop oldumu ısınıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı