800 DPI 2 sens 1600 DPI 1 sens arasındaki fark

vartolu

Hectopat
Daha fazla  
Genelde FPS oyunları oynanamaktayım bugun Razer Mamb TE modellı fareden aldım. Biraz arastırma yapınca yuksek DPI'da kullanımın daha avantajlı oldugunu okudum. Uzun suredır 800 DPI'in game sens 2 seklınde CS GO oynamaktayım. DPI'yı 1600 sensi 1 yaptıgım zaman aradaki fark ne olucaktır aynı seye mı denk gelıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı değil. DPI arttıkça taranan alan da artıyor. Burada da sensör kalitesi devreye giriyor. Oyunda fark yok gibi olsa da DPI'ın yüksek olması oyunculuk açısından artı bir şey.

@Akif 'in de dediği gibi dpi şeklinde ayarlamalar yaparsan sensör'ün devreye giriyor ve burda sensörünün kalitesi öne çıkıyor.
Bu yüzden aynı şey değil.

Aynı değil. DPI arttıkça taranan alan da artıyor. Burada da sensör kalitesi devreye giriyor. Oyunda fark yok gibi olsa da DPI'ın yüksek olması oyunculuk açısından artı bir şey.
Müsadenizle konuyu hortlatıyorum. Hocam kullandığım mouse en fazla 3200dpı (zowie ec1 )
DPI 3200 yaparsam ve oyun içi en düşük hassasiyete çekersem oynayabilecegim şekilde, sensörün keskinliği mi artacak dpı en yüksekte olduğu için? Mesela DPI 400 ile oynamaya göre?

Yeni konular

Geri
Yukarı