800 Tl Ekran Kartı Ram ve Güç Kaynağı Tavsiyesi

Dogan.05

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım hazır kasası için ekran kartı ram ve güç kaynağı almak istiyor. Bütçesi 800 tl ve alınacak ram 4 gb olursa iyi olur.

Klasik. Sistem hakkında yeteri kadar bilgi vermediğiniz için bu cevabı veriyorum.
EVEREST EPS-4900B 300W GÜÇ KAYNAĞI
Crucial 4GB Ballistix Tactical DDR3 1600MHz CL8 1.5V PC Ram
Sapphire R9 270 VAPOR-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Artık her parça düzgün çalışır mı o kadarını siz alıp deneyerek öğrenin madem gerekli bilgileri eklemiyorsunuz.
Arkadaşım R9 270 150 watt TDP değeri olduğunu ve Everest gibi dandik bir PSU markası seçmeniz çok yanlış.
Ayrıca R9 270 güncelliğini yitirmiş bir kart. Bunun yerine benim tavsiye ettiğim parçalara bir bakın bence.

478 TL Asus GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

118 TL Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram

Ayrıca Fiyattan dolayı 4gb mi tercih edildi. Yoksa Elinizde bir adet 4gb ram mi var. Bilemediğim için ben 8gb de koyuyorum.

165 TL Kingston 8GB HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram - Bilgisayar Bileşenleri

156 TL CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W GÜÇ KAYNAĞI

Sana tavasiyem 8 GB ram alman olacak. Çünkü 8gb ram + psu + işlemci toplam 799 tl tutuyor. Küsüratı da dahil ederse 800 801 tl civarı olacak.

@Serkan Doğan Sen gerçekten ciddiye mi aldın? Bu şekilde bir konu açılınca bende bu şekilde cevap vermeyi uygun gördüm. Siz de parçaları eklemişsiniz fakat sistemden haberiniz olmadığını varsayıyorum. Ezbere tavsiye yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Malum sürprizler olabilir daha önce yaşanmamış şeyler değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı