800 TL kadar kasa PSU tavsiyesi

Falcata7

Decapat
sistem: işlemci: i5 6402p
anakart: Asus h110md mini atx
RAM: Corsair Vengeance 2400MHZ DDR4
sıvı sogutma: Akasa Venom r10 tek radyatorlu
HDD: 2 tane 500GB
SSD: 240 GB SSD
ekran kartı: Saphire nitro RX570 4 GB
Sistemım bu sekılde kasayı ve PSU'u degıstırmek ıstıyorum PSU FSP 600W Hydro kasada da Phanteks 350x dıye dusunuyorum bu kasayla PSU'u kullanan varsa bılgı verebılır mı yada baska kasa PSU onerısıne acıgım PSU sessız olmasını ıstıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem yaklaşık 369W(Herşey tam yükte çalıştığını farzedersek) güç harcıyor gözüküyor (kasa fan sayısını belirtmediğiniz için 4 adet 120 mm yaptım)

Önerim : Sharkoon SilentStorm Icewind 750W 80+ Bronze Sertifikalı Modüler Psu'su fiyatı indirimde olduğu için çok uyguna düşüyor 389 tl fiyatı var ve upgrade yaptığında bile çoğu upgrade'i destekler(RTX 2080 ti'ı koydum hesaplamaya 490W çıktı). En güzel tarafı cam kasada kabloların renkleri gıcık şekilde değil çok güzel şekilde duruyor incelerseniz farkedersiniz, iyi forumlar :)

Sharkoon SilentStorm Icewind 750W 80 Plus Bronze Modüler Beyaz PSU | ITOPYA

Hocam psu cok begendım bıde kasa onerebılırmısın rgb fanları olsada olur ama anakartta rgb gırısı yok veya saglam fansız bı kasada uyar sonradan fan takabılırım

Hocam fsp 600 hydro ıle fıyatı aynı sharkoon moduler daha mantıklı olmazmı
Olmaz. Sharkoon hiç kullanmadım, kötü yorum yapmak istemem bilmeden lakin hiç duymadığım markalardan. FSP varken bir de Hydro serisi, gidip Sharkoon almak yakışık kalmaz. 750w PSU' ya iki tane RTX 2070 takarsın.

Hocam psu cok begendım bıde kasa onerebılırmısın rgb fanları olsada olur ama anakartta rgb gırısı yok veya saglam fansız bı kasada uyar sonradan fan takabılırım

Tabi ki bütçe ve önceliğinizi söyler misiniz ? (Mesela hava akışından ziyade görsellik veya görsellik daha önemli gibi)

Olmaz. Sharkoon hiç kullanmadım, kötü yorum yapmak istemem bilmeden lakin hiç duymadığım markalardan. FSP varken bir de Hydro serisi, gidip Sharkoon almak yakışık kalmaz. 750w PSU' ya iki tane RTX 2070 takarsın.
Tamam hocam fsp hydro tamam onu aldım
Tabi ki bütçe ve önceliğinizi söyler misiniz ? (Mesela hava akışından ziyade görsellik veya görsellik daha önemli gibi)
Hocam psu aldım 350 kusure geldı kasaya en fazla 500 verebılırım kasada bunlardan bırını dusunuyorum
1: Power Boost Vk-g3906s Usb3.0 Rainbow Rgb Fan Strip Kasa (psu Yok) - n11.com
2: PHANTEKS P350X TEMPERED GLASS BLACK/WHITE ECLIPSE P350X (PH-EC350PTG_DBW) DIJITAL RGB Şerit LED Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız Siyah-Beyaz Kasa - inventus

3: NZXT H500 CA-H500B-BR Pencereli Siyah-Kırmızı Mid-Tower Kasa - incehesap.com

4: Sharkoon Tg5-rgb Pencereli Powersız 4xled Fanlı Mid Tower Atx - n11.com

Son düzenleme:

1- Hocam bende powerboost kasa var görüntüsü güzel fakat hava sirkülasyonu çok kötü fanları deseniz keza öyle powerboosttan uzak durun

2-Phanteks şuan kardeşimde var p400s modeli 2 fan olmasına rağmen hava sirkülasyonu güzel ancak fan eklemek gerekli

3-Hocam nzxt ye de fan gerekicek ama 2 fanla geliyor 1 güzel cfm değerine sahip fanla bu işi halledebilirsiniz

4-Bunda da fan sayısı oldukça fazla üstte fan yeri falan çok çok opsiyonel ancak 2 ve 3 deki kasalardaki kaliteyi bulamazsınız.

Psu'da olduğu gibi tercih sizindir ve aldığınız ürünler için hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum,iyi forumlar :)

1- Hocam bende powerboost kasa var görüntüsü güzel fakat hava sirkülasyonu çok kötü fanları deseniz keza öyle powerboosttan uzak durun

2-Phanteks şuan kardeşimde var p400s modeli 2 fan olmasına rağmen hava sirkülasyonu güzel ancak fan eklemek gerekli

3-Hocam nzxt ye de fan gerekicek ama 2 fanla geliyor 1 güzel cfm değerine sahip fanla bu işi halledebilirsiniz

4-Bunda da fan sayısı oldukça fazla üstte fan yeri falan çok çok opsiyonel ancak 2 ve 3 deki kasalardaki kaliteyi bulamazsınız.

Psu'da olduğu gibi tercih sizindir ve aldığınız ürünler için hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum,iyi forumlar :)
Tesekkurler hocam yorumların ıcın bıraz daha dusunup aksam karar verıcem iyi forumlar
Dostlar bu p350x kasasını hıcbıyerde bulamıyorum bana kasa onerecek yokmu baska

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı