800 TL PSU ve kasa önerisi

Aerocool çöp değil diyen adam hiçbir ürününü kullanmamıştır. Aldığınız kasalar bile deforme olarak gönderiliyor sen bence milleti saçma sapan şeylere yönlendirme.
Komikmiş. Kullandım, şu an kullandığım PSU'da Aerocool marka. Aynen deforme olarak gönderiliyor, kendisine denk geldiği için tüm dünyaya deforme gönderiliyor sanan arkadaşa buradan selam olsun. Sadece markaya bakıp kaliteli sanan bir adamsın, her markanın her ürünü kaliteli değil anla şunu, Cooler Master'ın Lite 5 kasası tamamen hava akışı özürlü. Attığım Aerocool airhawk Duo'yu bir kötüle bakalım, bir çöp de bakalım neresi çöpmüş kasanın.

Arkadaşlar herkese merhabalar. 800 TL bütçem var kasa PSU için. Topladığım sistem R5 3600 ve 5700 XT li bir sistem 650W PSU yeter diye düşünüyorum.
PSU olarak: Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus ATX PSU | ITOPYA
Kasa olarak: Dark Guardian 4x12cm RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGUARDIAN)
Bunları düşünmüştüm ama sizlere danışmadan bir şey almak istemedim. Fikirlerini bekliyorum hepinize teşekkürler.
Bence en iyi şeyleri seçmişsin o fiyat bandında. Kasanın önü ızgara olduğu için soğutma konusunda çok iyi olduğunu söyleyenler vardı. Yakın zamanda ben de sistem toplayacağım ve alacağım kasa ve PSU bu attıklarından olacak.

Ryzen 5 3600 ve rx 5700 xt için bunlardan fazlasını vermek bana çok mantıklı gelmiyor. Diğer önerilen kasalarda olduğu gibi bunda da 4 fan ve önde ızgara var. Psu zaten 700 watt 80 plus bronze full modüler bir ünite.

Elektronik parça olsa neyse ama kasanın neresi çöp olabilirki(sac kalınlığını diğer markalarla aynı sayılır)? Mesh kasa isteyenler için guardian biçilmiş kaftan. İki kasada üzmez ama benim tercihim guardiandan yana. Çünkü içinde kendinden fan kontrolcü var birinci çinko, aeroya 32 CM'ye kadar ekran kartları takabilirken guardian'a 38 CM'ye kadar ekran kartı takabilirsin ikinci çinko, birde anakartın RGB destekliyorsa fanlarına istediğin rengi atarsın aha tombala! :D

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Söylediğim ürünlere kesinlikle alma dark kasayı ya da sharkoon psuyu diyeniniz yoksa onları sipariş geçmeyi düşünüyorum. O fiyat bandında bana en uygunu onlar geldi çünkü nedir nihai kararınız :)
Arkadaşlar son olarak 650w psu r5 3600 ve 5700 xt için yeterli olur değil mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı