800 TL RGB şerit LED önerisi

Metehan Şahin

Hectopat
4 veya 5 metre arası, telefon üzerinden kontrol edilebilir olanlardan olsa güzel olur. Mümkünse düşük bütçeli, Çin malı olmayanlardan. Bütçe 800 civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 veya 5 metre arası, telefon üzerinden kontrol edilebilir olanlardan olsa güzel olur. Mümkünse düşük bütçeli, Çin malı olmayanlardan. Bütçe 800 civarı.

Ali Express'ten 40 TL'ye almıştım geneli aynı 3 çip olmasına dikkat et sadece o önemli. Fiyat marka veremiyorum o genelinin aynısı olmasından.

Dosya Ekleri

• IMG_3011.jpeg
    IMG_3011.jpeg
    278,9 KB · Görüntüleme: 12
Uzun zaman önce AE'den 2 metrelik 3 chipli 555 idi sanırım serisi. Soğuk beyaz ile RGB - 5V olanında almış idim. Soğuk beyazı mutfak aydınlatmasında kendinden anahtarlı, telefon adaptörü ile kullandım. Taşınma esnasında nereye koyduğumu hala bulamıyorum. 5-6 yıl sorunsuz kullandım.

Burada fark şu, ben silikon yüzeyli olanları tercih ettim. Zemini siyah renk idi.

RGB olanı ise maalesef bilgisayar bağlayarak çalıştırdım özellikle film seyrederken monitör arkası aydınlatma amacı ile. Kısa bir süre sonra çalışmaz hale geldi. Farklı adaptör ve USB kablo değişimi yaparak denedim sonuç değişmedi.

Beyaz olanda hiç sorun yaşamaz iken RGB olanında sorun yaşadım.
Nasıl test edilir kontrol edilir araştırmadım ama yakında araştırma yapacağım.

Şahsi fikrim hala silikon kaplama yüzeyli olan tercih etmeniz ve uzaktan kumandasına ek olarak kendi adaptörü olan bir seçim yapmanız.

Ben arama motorundan kabaca baktığımda önerdiğim içerikli paket göremedim.

Geri
Yukarı