8000 TL bütçe ile masaüstü bilgisayar toplama

Onur66

Decapat
İyi akşamlar, başlıkta belirttiğim gibi 8000 TL bir bütçe ile masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçe sadece kasa içindir, monitör, klavye vb. parçalar dahil değil. Bilgisayarın asıl amacı oyun oynamak fakat geçmişte tavsiyeler alarak topladığım bilgisayarların işlemcileri grafik kartlarına göre düşük kalıyordu, yardımcı olmak isteyen arkadaşlar güzel bir işlemciyide hesaba katarak tavsiyeler verirlerse çok mutlu olurum. Mümkün olduğu kadar uzun ömürlü bir sistem toplamak istiyorum, yakın zamanda yükseltmeler yapabilecek bir durumda değilim. Son olarak bu konuda neredeyse hiç bir bilgim yok, fakat bu bütçeye sıvı soğutma sistemi eklemek mümkün müdür acaba?
Okumaya ayırdığınız zaman ve vereceğiniz tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
İşlemci AMD Ryzen 2070 veya 2600x (1800 - 1600TL)
Anakart orta düzey olarak Msi B450 gaming plus veya Asus Prime B450 plus (750TL)
Ram Kinston Hyperx predatör 16gb (2x8gb) 3000mhz DDR4 (750TL)
SSD Samsung 860 evo 250 GB (350TL)
Harddisk Tohiba , WD veya seagate 1TB 7200rpm (300TL)
Kasa havalandırması iyi olsun dersen Cooler master mb511 (530TL) veya RGB fanlı bir model de bakılabilir.
Güç kaynağı Cooler master 600watt 80plus veya güvendiğin başka bir marka da olabilir.
En az 600Watt 80plus olsun. 700watt da olabilir. (450TL)

TOPLAM: 4900TL civarı (İndirim takip edilirse fiyat düşebilir)

Kalan parayı da Asus veya MSİ RTX 2060 ekran kartına gömüyoruz.

Parçaları indirim yakalayıp alabilirsen sıvı soğutmaya da bütçe kalıyor burada.
Ben şahsen AMD 2700x'i stok soğutucuyla 4ghz de kullanıyorum ve oyunlarda sıcaklık sorunu
yaşatmıyor. Gayet normal sıcaklık değerleriyle çalışıyor. Sıvı soğutmaya gerek duymayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı