8000 TL sistem toplama

Arkadaşlar bir şey soracağım, güvenilir bir yerden almak istiyorum PC'yi. İtopya şu an güvenilir gibi başka nereler var? Ama herkesin bildiği ve kırık sahte, parça göndermeyen kaliteli yerleri söyleyin hiçkimsenin bilmediği yerleri değil.
itopyadan bu sistemi seçip içerisinden aşağıdaki parçalarla özelleştirerek alabilirsin RADIANT/AMD Ryzen 5 3600/GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

Adsız.png

Bu arada i5 10600 AMD Ryzen 5 3600'den daha iyiymiş. Doğru mu? (sadece oyun için)
doğru 10400F'de 3600'den bir tık güçlü fakat dediğim gibi intelin k serisi ve 10700 den itibaren yüksek işlemcileri dışındakilere overclock yapılamıyor. yani şöyle düşün taksiye biniyorsun gideceğin yerin bi kapısına kadar gitmek var bir de sokağın başında inmek var hangisini seçersin ?

Doğru 10400F'de 3600'den bir tık güçlü fakat dediğim gibi Intel'in k serisi ve 10700'den itibaren yüksek işlemcileri dışındakilere overclock yapılamıyor. Yani şöyle düşün taksiye biniyorsun gideceğin yerin bir kapısına kadar gitmek var bir de sokağın başında inmek var hangisini seçersin?

Ben şimdi Intel almaya kalksam anakart da değişmek zorunda galiba.

Dostum kötü derken? Konuyu zaten bunu açıyorum aşağılaman için değil, daha iyisini biliyorsan bana yardım etmen için. Rastgele sitelerden bilinmeyen sitelerden daha ucuzunu atıcaksan hiç atma lütfen. Sinirlenmedim bu arada kavga çıksın istemem, sadece kötü olmuş deyip örnek sunmaman garip.

Kasa konusunda haklısın ama ram konusunda neden?
1x16 takınca tek yükte 16 da olsa sıkıntı çıkarıyor 2x8 lik yapmak daha mantıklı.

3060 Tahminen 4000 TL

7925 TL

Intel alırsan 1-2seneye işlemci değiştirmek istediğinde 10.nesil i7 aldığında o işlemcinin hakkını vermesi için şu an 1500LIRAya satılan anakartlardan alman gerekecek yani Z serisi anakart lazım Intel'de. AMD'de ise çift kanal RAM şart.

RAM zaten çift kanal yaptım. Ben biraz daha bekleyeceğim Intel'in 11. nesil işlemcilerini ve 3060'ın çıkmasını bekleyeceğim, 3060 alamasam bile 2060 fiyatı düşeceği için 2060 alırım. Anakart olayı kafamı karıştırdı biraz, şu an bir anakarta 1500 lira verebilir miyim bilmiyorum işlemci zaten
2000 TL biraz aşıyor.
Intel alırsan 1-2seneye işlemci değiştirmek istediğinde 10.nesil i7 aldığında o işlemcinin hakkını vermesi için şu an 1500LIRAya satılan anakartlardan alman gerekecek yani Z serisi anakart lazım Intel'de. AMD'de ise çift kanal RAM şart.

Şöyle bir problem var, AMD bazında anakartlar gayet ucuz, ramlarimin MHz'ini de rahatça kullanabiliyor. Ama Intel'e baktığımızda anakartlar 1400-1500 lira RAM frekanslarını destekleyen bir anakart. Sizce ne yapayım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı