8000 TL'ye anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

Bütçe
8000 TL

HCK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8.000 TL civarı bütçem var. Sadece anakart, işlemci ve RAM alacağım. 5600X ve B550 anakartlı bir sistem bana mantıklı geldi ama yeni seriler gelecek ve fiyatlarının ne olacağı meçhul. İlla AMD olacak diye bir kaide yok. Sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 8.000 TL civarı bütçem var. Sadece anakart, işlemci ve RAM alacağım. 5600X ve B550 anakartlı bir sistem bana mantıklı geldi ama yeni seriler gelecek ve fiyatlarının ne olacağı meçhul. İlla AMD olacak diye bir kaide yok. Sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Gayet güzel bir bundle bu bütçeye en kalitelisi bu.

Bu ramler iyi midir? Anakart da dahili wifi olursa, güzel olur.

Yorum atan arkadaşlara teşekkürler. Ryzen 5 5600, XPG Hunter 8 GB 3200MHz RAM'den 2 tane ve son olarak MSI MAG X570S TORPEDO MAX anakart aldım. Şuan amazon'da anakart için çok güzel indirim var tavsiye ederim.

https://www.amazon.com.tr/MSI-MAG-X...0341&sprefix=x570+torpedo,aps,122&sr=8-1&th=1​

Son düzenleme:
Bu ramler iyi midir? Anakart da dahili wifi olursa, güzel olur.

Yorum atan arkadaşlara teşekkürler. Ryzen 5 5600, XPG Hunter 8 GB 3200MHz RAM'den 2 tane ve son olarak MSI MAG X570S TORPEDO MAX anakart aldım. Şuan amazon'da anakart için çok güzel indirim var tavsiye ederim.

https://www.amazon.com.tr/MSI-MAG-X570S-Torpedo-MAX/dp/B09BYXWFXH/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=2EGHDA97IUKS&keywords=x570+torpedo&qid=1660920341&sprefix=x570+torpedo,aps,122&sr=8-1&th=1​

N11'de daha ucuz:
Ayrıca RAM'leri neden XPG Hunter aldınız? Crucial Ballistix çok daha iyi.

N11'de daha ucuz:
Ayrıca RAM'leri neden XPG Hunter aldınız? Crucial Ballistix çok daha iyi.
Satıcı Amazonun kendisi olunca ve hediye çekim olduğu için Amazon dan aldım. 3400TL ye denk geldi çek ile birlikte.
Anakarta o 100 liralık farki vermemiş olsaydım ve biraz daha bütçem olsaydı Crucial RAM'leri tercih edecektim. Ama XPG RAM'lerin de üzeceğini düşünmüyorum.

Geri
Yukarı