800MHz 4 GB DDR3 RAM yanına 1600 MHz RAM takılır mı?

Ealrtecq

Hectopat
Yer
Gaziantep,Türkiye
Daha fazla  
Günaydın. Yeni RAM almayı düşünüyorum.
Şu anda takılı olan RAM ile beraber çalışacak 800MHz 4 GB DDR3 ama bulduğum RAM 1600MHz bir sorun çıkartır mı? Veya önerebileceğiniz RAM'ler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda takılı olan RAM ile beraber çalışacak 800MHz 4 GB DDR3 ama bulduğum RAM 1600MHz bir sorun çıkartır mı? Veya önerebileceğiniz RAM'ler var mı?
Bir ihtimal. Bu durumda 1600mhz olanda 800mhz de çalışacak ama.

Şu anda 800 Mhz olarak gördüğün de zaten 1600 Mhz'de çalışıyor. DDR kelime anlamı olarak Double Data Rate olduğundan böyle.
Uyumlu olsun diye aynı marka almaya çalış, farklı da olsa %90 sorunsuz çalışır.

Büyük ihtimal çalışmayacak bulduğun %99 1600 MHz RAM 2rx8 değildir. 1rx8 eski 1.nesil core serisi 4 GB 1rx8 çalıştırmıyor. 1066 ve 1333 MHz olarak 4 GB 2rx8'ler vardı ama üretimden kalktı piyasada olanların tamamı sahte yada 2.el.

Aşağıdaki gibi 2rx8 Ram bulmalısın bunun gibi özel üretilmiş RAM sadece 2 markada gördüm bir Crucial'ın vardı kodunu bulamadım.

10 yıldan eski bir laptop'a bu kadar para vermek istemiyorsan ben şahsen manevi veya ticari bir değeri yoksa vermem riske girip sahte 2.el'lerden almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı