8500-9000 TL sistem toplama

notexist

Decapat
Merhabalar, ayrı ayrı yerlerden almaktansa tek bir site üzerinden toplamak istiyorum. El Capitan (Donanım Arşivi) adlı hazır sistemde özelleştirmeler yaparak almak ekonomik gözüktü.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 Soket AM4 MPK işlemci
Anakart: ASUS TUF B450-PLUS Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart
RAM: (2 adet) Adata XPG Spectrix D30 AX4U320038G16A-SR30 8 GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming
Ekran kartı: ASUS Dual-RTX 2070S-8G-Evo GeForce RTX 2070 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING
SSD:
Kingston A2000 500GB M.2 PCI-e NVMe SSD Disk
Kasa: Cougar MX350 Mesh 700W 80+ Mid-Tower Gaming Kasa 2*Fan

Malum 2K monitörlerin şu anki fiyatları tuzlu olduğu için 144Hz 1ms 1080P monitör alarak kullanacağım. Aslında temelinde Ryzen5 3600 ve 2060 Super'li bir sistem düşünüyordum. Fakat QP'nin anlık zamları ve İncehesap'ta bu sistemin 2070S yükseltmesiyle aynı fiyata denk geldiği için bu şekilde seçtim.

-Bu şekilde almak uygun mudur?
-Bu ekran kartı hakkında fazla bilgiye rastlayamadım, ısınma konusunda sıkıntı yaşatır mı?
-1 tane arkaya ve RYZEN3600 işlemci ısınıyor dedikleri için üst tarafa 1 ya da 2 fan eklemeli miyim? Veya sıvı soğutmaya gerek var mı?
-Ayrıca tavsiyeleriniz varsa duymak isterim şimdiden vaktiniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa iyi gibi duruyor ön panel mesh.
A2000 SSD'nin bazı yerlerde performansın hızlı düştüğünü duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Bildiğim kadarıyla İncehesap hazır sistemlerde 2 adet hediye fan veriyor yani fazladan fan almanıza gerek yok.
Asus'un Dual modellerinde ısınma şikayeti çok fazlaydı. Evo serisinde çözüldü diyorlar. Almadan önce modeli biraz araştırmakta fayda var.

Her şeyiyle güzel ama şiddetle söylüyorum dolar 7.20tl
Şu an birşey alınmaz bi 6 ay bekle ondan sonra 7'de 1.5 oranında düşer.(Kanpanyasız söylüyorum kanpanya yani indirim olursa almanı tercih ederim).

Sadece 8GB ram yerine 16GB olması gerekiyor

Kasa iyi gibi duruyor ön panel mesh.
A2000 SSD'nin bazı yerlerde performansın hızlı düştüğünü duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Bildiğim kadarıyla İncehesap hazır sistemlerde 2 adet hediye fan veriyor yani fazladan fan almanıza gerek yok.
Asus'un Dual modellerinde ısınma şikayeti çok fazlaydı. Evo serisinde çözüldü diyorlar. Almadan önce modeli biraz araştırmakta fayda var.
Yorumun için teşekkür ederim. A2000 hakkında duydukların doğruymuş, sağlığının düştüğü hakkında birçok konuya rastladım. Yerine "Samsung 860 Evo 500GB SSD Disk" tercih edeceğim. Sanırım hediye fan olayı sona ermiş bu yüzden kasayla birlikte önde gelen 2 fanın dışında; kasa arkasına 1 adet ve üste 2 adet fan almayı düşünüyorum. Hem dediğiniz gibi Asus Dual modellerini biraz inceledim 75-80'lere yükseldiği oluyor. Bunu da anca böyle önlerim diye düşünüyorum. Bu kasa için uygun fan önerileriniz varsa bekliyorum.

Her şeyiyle güzel ama şiddetle söylüyorum dolar 7.20tl
Şu an birşey alınmaz bi 6 ay bekle ondan sonra 7'de 1.5 oranında düşer.(Kanpanyasız söylüyorum kanpanya yani indirim olursa almanı tercih ederim).

Sadece 8GB ram yerine 16GB olması gerekiyor

Bu ülkede her beklenilen an daha da kötüye gidiyor. Aylardır toplamayı düşünüyordum ve geldiğimiz durum ortada. Ayrıca Ram için 8'likten 2 adet yazıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı