860 EVO iade edip 870 EVO almak

inf1ctra

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda 500 GB 860 EVO aldım ama şimdi 870 EVO çıkmış ve fiyat farkı çok az sayılır. İade edip 870 EVO alınır mı? Standart kullanıcı için fark eder mi? Genelde bir ürünün ilk çıkan serisini almaya çekinirim. Sizce alınır mı?

Bence uğraşacak kadar bir fark yok. Ha sıfırdan alsaydınız 870 tercih edilirdi ama bence iade edip öbürünü almakla uğraşmaya değecek bir fark yok.

Yakın zamanda 500 GB 860 EVO aldım ama şimdi 870 EVO çıkmış ve fiyat farkı çok az sayılır. İade edip 870 EVO alınır mı? Standart kullanıcı için fark eder mi? Genelde bir ürünün ilk çıkan serisini almaya çekinirim. Sizce alınır mı?

Neden öyle bir şey deniyorsunuz anlamadım? Hemen her donanımın ardından daha güncel bir versiyonu çıkar ve siz onu almak isterseniz teknolojinin hızına yetişmezsiniz.

Neden öyle bir şey deniyorsunuz anlamadım? Hemen her donanımın ardından daha güncel bir versiyonu çıkar ve siz onu almak isterseniz teknolojinin hızına yetişmezsiniz.
Hocam öyle dememek lazım, sonuçta aynı paraya daha güncelini ve performanslısını almak varken insan neden eskisini alsın. Ama arkadaşın bir hatası var; kullanıp sırf yenisi çıktı diye iade etmek saçma olur, keşke 2. el olarak satsa. Şahsen benim şuan kargoda 860 Evo var onu iptal edeceğim ve 870'e yöneleceğim. İyi forumlar. :)

Hocam öyle dememek lazım, sonuçta aynı paraya daha güncelini ve performanslısını almak varken insan neden eskisini alsın. Ama arkadaşın bir hatası var; kullanıp sırf yenisi çıktı diye iade etmek saçma olur, keşke 2. el olarak satsa. Şahsen benim şu an kargoda 860 EVO var onu iptal edeceğim ve 870'e yöneleceğim. İyi forumlar. :)

Benimki de kargoda aslında. Standart bir kullanıcıyım aralarında Boot süresinde 1 saniye de olsa benim için fark etmez kafasındayım. Benim düşündüğüm nokta bir ürünün ilk serisini almayı pek tercih etmiyorum. Onun için biraz kafama takıldı.

Benimki de kargoda aslında. Standart bir kullanıcıyım aralarında Boot süresinde 1 saniye de olsa benim için fark etmez kafasındayım. Benim düşündüğüm nokta bir ürünün ilk serisini almayı pek tercih etmiyorum. Onun için biraz kafama takıldı.
Hocam ilk seriyi bende önermem, kronik sorun, yazılımsal hata varsa giderilsin. Son haline gelince alınması daha mantıklı olur.

Hocam ilk seriyi bende önermem, kronik sorun, yazılımsal hata varsa giderilsin. Son haline gelince alınması daha mantıklı olur.

Ben ve akrabalarim kullaniyoruz kronik sorun yok.
Ayrica PC hocasinin onunuze cikan her şeye kronik sorun demeyin diye bir uyarisi da vardi.
Hocam öyle dememek lazım, sonuçta aynı paraya daha güncelini ve performanslısını almak varken insan neden eskisini alsın. Ama arkadaşın bir hatası var; kullanıp sırf yenisi çıktı diye iade etmek saçma olur, keşke 2. el olarak satsa. Şahsen benim şuan kargoda 860 Evo var onu iptal edeceğim ve 870'e yöneleceğim. İyi forumlar. :)
Valla ben baskasini alintiladim sen niye yazdin ki ?😂

Ben ve akrabalarim kullaniyoruz kronik sorun yok.
Ayrica PC hocasinin onunuze cikan her şeye kronik sorun demeyin diye bir uyarisi da vardi.
Çok pardon da hocam bu SSD Türkiye'de bu hafta tanıtıldı, en fazla kullanacağınız süre 1 aydır. Bildiğiniz gibi kronik sorun hemen belli olmaz; belki 1 gün, belki 1 ay, belki 1 yıl sonra okuma yazma hızınız pat diye gidebilir (ki bu her SSD'de olabilir, Samsung kaliteli SSD üretmektedir) . Demem o ki siz ve akrabalarınız bu SSD'yi 2-3 yıl kullandıktan sonra bu yorumu yapsanız bir sözüm yok, ama piyasaya daha yeni çıkmış bir SSD'yi savunmanız saçma... (bkz. Samsung 860 Evo 500 GB İlgilenilmeyen Bir SSD Sorunu!
Samsung 970 Evo 500tb 2 Kez Yetkili Servise Gönderildi!
https://r2.community.samsung.com/t5/IT-Hafıza/Samsung-860-evo-Ssd-anormal-Tbw-sorunu/td-p/5015948 ) Attığım örnekler kaliteli bir markanın bile hatalı üretebildiğinin göstergesidir, yoksa haberdeki SSD'ler kronik alızalı değildir.
( Bu hariç; Samsung SSD'lerde Beklenmedik Sorun! - Technopat )

860 EVO kullaniyoruz bir sorun yok 3 kiside var. Ayrıca bana anakartimi ekran kartimi PSU'yu bile kotulediler.
Hiç sorun yasamadim
Bana arkadaslarim neden o PSU'yu aldin forumlarda cok kotuleniyor dedikleri PSU'yu bile senelerce kullandim hicbirsorun yasamadim.
Gruplarda kimin ne dedigi umrumda degil!
Isteyen alir isteyen almaz.

860 EVO kullaniyoruz bir sorun yok 3 kiside var. Ayrıca bana anakartimi ekran kartimi PSU'yu bile kotulediler.
Hiç sorun yasamadim
Bana arkadaslarim neden o PSU'yu aldin forumlarda cok kotuleniyor dedikleri PSU'yu bile senelerce kullandim hicbirsorun yasamadim.
Gruplarda kimin ne dedigi umrumda degil!
Isteyen alir isteyen almaz.
Anakart veya ekran kartı kendi kararınızda, PSU olarak ne tercih ettiniz acaba ?
Anakart veya ekran kartı kendi kararınızda, PSU olarak ne tercih ettiniz acaba ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı