8Mbps upload var ama oyunları 2Mbps indiriyor

Metehan4161

Decapat
Daha fazla  
tech.PNG

Abiler bende 24Mbps indirme 8 Mbps yükleme var ama oyun falan indirirken sadece 2Mbps yüklüyebiliyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

Yanlış mı anladım bilmiyorum ama yine de şöyle bir açıklama yapayım hocam. 24 Mbps internet maksimum saniye 2.4 MB indirme yapabilirsin demek ve genelde bu hıza ulaşamazsın. Yani saniye 24 MB değil 2.4 MB indirebilirsin hocam.

8 Mbit saniyede 1 megabayt indirmeye denktir. Sabit değerler alamadığınızı varsayarsak 16 Mbps indirme var diyelim. 16/8 yaparsak 2 megabayt indirirsiniz saniyede.

Eki Görüntüle 891351

Abiler bende 24Mbps indirme 8 Mbps yükleme var ama oyun falan indirirken sadece 2Mbps yüklüyebiliyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?
Upload hızı indirme hızın değildir. İndirme hızını bulmak için download değerini 8'e bölmelisin.
Yanlış mı anladım bilmiyorum ama yine de şöyle bir açıklama yapayım hocam. 24 Mbps internet maksimum saniye 2.4 MB indirme yapabilirsin demek ve genelde bu hıza ulaşamazsın. Yani saniye 24 MB değil 2.4 MB indirebilirsin hocam.
Hocam yanlışınız var. 10'a değil 8'e bölmeniz gerekiyor hızı bulmanız için.

Mesela 1000/1000 saniyede 100 mb/s indirme yapıyor. Ama burda mesela 130 mb/s hıza kadar çıkabiliyor. Aynı şekilde 10.000 mb/it's yanu saniyede 10 gb/s ve daha fazla indirme yapıyor.

8 bit = 1 byte
8 Megabit per second(Mbps)= 1Megabyte
24 Mbps = 3 Mbyte
Modemden, sunucudan, kablodan, bilgisayardan düşüşler yaşıyor olabilirsin. Hepsini bir kontrol et marka modellerini yazabilirsen biraz daha yardımcı olabiliriz. Kablo ve sistemindeki dahili ethernet kartı da marka model olarak yazarsan biraz daha iyi anlayabiliriz.

Geri
Yukarı