9.000-10.500 TL Render Sistem Tavsiyesi

Ozan.C.K

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 6 ay önce mezun oldum ve bilgisayar toplamaya karar verdim. Autocad, 3DMax, Photoshop, Archicad, Revit bu tarz programlar kullanıyorum ve render alırken Vray kullanmayı düşünüyorum. Açıkçası bilgisayar parçalarıyla aram çok iyi değil o yüzden sizlere danışmak istedim. Daha önce bu tarz programlar için sistem toplayan arkadaşlar hangi parçaları önerir ve memnun oldukları bir sistem varsa önerebilirler. Biraz araştırdım fakat kafam daha da karıştı parçaların uyum konusunda nasıl olması gerektiğini de bilmiyorum. Önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum. Bir arkadaşım önerdi sizlere de sormak istedim bu sistem işimi görür mü veya hangi parçaları değiştirmeliyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. :)

123.png

Son düzenleyen: Moderatör:
ryzen işlemciler render için daha uygun isterseniz bir bakın derim. birde daha iyi monitörler bakabilirsiniz tercih sizin tabikide.

İşlemci
AMD Ryzen 7 1800X 3.6 Ghz 20 MB AM4
519,00 USD + KDV

Anakart
Asus X370-Pro Prime 2666 Mhz AM4+ ATX
162,75 USD + KDV

Bellek
Corsair 16GB(2x8GB) Vengeance Led DDR4 3000mhz CL15
128,70 USD + KDV

Miktar : 1 2 3 4 5 6 7 8
Ekran Kartı
PNY Quadro M4000 8GB 256Bit
973,35 USD + KDV

Sabit Disk
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX)
49,72 USD + KDV

Miktar : 1 2 3 4
SSD Disk
Corsair 240GB Force LE 560/530 (CSSD-F240GBLEB)
87,15 USD + KDV

Miktar : 1 2
Kasa
Corsair Graphite 230T + VS650W 80+ Siyah Mid Tower Kasa
147,40 USD + KDV

Güç Kaynağı
Seçiniz.

Optik Sürücü
Seçiniz.
Gaming Monitör
Seçiniz.
İşlemci Soğutucu
Dark Freezer X120 Intel/AMD Uyumlu işlemci Soğutucu
25,30 USD + KDV
Toplam 9800TL. Umarım hayali değildir. Oyun içinse belirtin daha oyun odaklı bir sistem toplayalım.

Arkadaşlar kusura bakmayın cezalı olduğum için cevap yazamadım. Daha 3D max öğrenme aşamasındayım ve kendimi geliştirmek için orta düzey bir bilgisayar toplamak istiyorum. Yani başlangıç aşamasındayım desem daha doğru olacaktır. Açıkçası 3D max, Sketch up ve Revit gibi programlar da render dışında 3 boyutlu çalışmalar yapacağım. Bilgisayar ağırlıklı olarak Autocad çizimi, render ve modelleme üzerine olacak. Tabi ara sıra gündelik işler ve oyun için de olsa fena olmaz. Kendim bilgisayar parçalarıyla aram iyi olmadığı ve teknolojik konularda yetersiz olduğum için Vatan bilgisayardan toplamayı düşünüyorum. Orada servis garantisi ve montaj işlemlerini yapacak bir tanıdığım da var. Vatandan daha önce sistem toplamış veya oradan bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bütçe aynı durumda 25.000-30.000 TL civarında çok iyi sistemler de kurulabiliyor. Orta düzey derken 10.000 TL civarında demek istemiştim. Yardımlarınızı bekliyorum. @Sharpei Avcısı

Bak dostum, size en iyi Ryzen gider, Uygun fiyata en uygun sistem. Şaka yapmıyorum veya dalga geçmiyorum, Siz madem Vatan'dan alıcaksınız, Gidin Vatan'a, En performanslı bileşenlerden oluşan AMD Ryzen tabanlı sistem toplamak istediğinizi belirttin. onlar size, AMD Ryzen'in en performanslı işlemcisini, AMD'nin en güçlü ekran kartını ve Ryzen chipsetli anakartını verirler. Fakat şunuda söyliyim, Vatanbilgisayarın satın alacağınız şubesinde AMD'nin tüm bileşenleri olurmu bilemiyorum, dolayısıyla siz en iyisi kredi kartı veya banka kartıyla, Hepsiburada veya webden veya vatanbilgisayar'ın sitesinden AMD Ryzen bir sistem toplayın. Çünkü her zaman her parça Bilgisayar şubelerinde olmayabiliyor.

Arkadaşlar sistem toplama da son aşamasına geldim. Hayali bir sistem değildir. 10 gün içinde toplamayı düşünüyorum. Bu aşağıdaki ürünlerin toplam fiyatı 8.800 TL'ye denk geliyor. Monitör için 1000-1500 TL civarında harcayabilirim. Monitör alırken hangi özellikleri önemli bir de nelere dikkat etmeliyim.

Bu topladığım sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
-AMD Ryzen 7 1800X Soket AM4 3.6GHz - 4.0GHz 20MB Önbellek 95W 14nm İşlemci
-ASUS PRIME X370-PRO AMD X370 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.) MHz Anakart
-MSI Geforce GTX1080 GAMING X 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
-CM Seidon 240V (Su soğutma) CPU Soğutucusu 240mm radyatör
-XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
-"WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
-Samsung 250GB 750 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
-CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3000Mhz CL15 Dual Kit Ram
-A4 TECH Bloody B2100 Q USB Siyah Multimedya Gamer Set
-OEM Windows Pro 10 64 Bit Türkçe

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı