9, 10 ve 11. sınıf olmadan YKS sınavına girmek

@cumhuriyet100yasinda, her zaman ayırırım. İşimiz bu ancak dediğim gibi gene de Allah'tan ümit kesilmez. Matematiğinizi iyileştirmeye çalışın, ne olacağını bilemeyiz.

Belki bu sene iyi bir sıralama yapamayabilirsiniz ancak temeliniz oluşacağı için seneye çok çok iyi bir sıralama yapacağınızı düşünüyorum.

@cumhuriyet100yasinda selamlar! Öncelikle kendimden bahsedeyim. 6.,7. ve 8. sınıfı özel sebeplerden, sonrasında gelen 9 ve 10'u bu sebeplerden, sayısaldan sonra dile geçmemden ve de alan dersini de pandemiden dolayı eğitim görmemiş biriyim. Temelini oturt bu sene elinden geleni yap ama kendini üzme bu sene olmazsa eğer. Bir sene daha bekle. Biraz şanssızlık oldu bizlere belki ama bu yüzden kendimize yakıncak değiliz sorun yok np. Ben de şu an bir kez girdim, 2.kez gireceğim bu sene. Hard try çalışıyorum şu an. Tüm dersleri almak mantıklı değil ben sadece İngilizce alacağım. TYT kendim bitireceğim. Bol şans!

[/QUOTE]

Öncelikle biraz uzun yazabilirim kusura bakmayın. 9-10-11 boş geçti(hiçbir bilgim yok tamamen sıfırım) ve tüm yük son seneye kaldı. Bunun farkındayım. Bir tanıdığın yardımı ile bir özel öğretim kurumuna kayıt oldum ve okul ile benim çalışma programım çok çakışıyor. Şu anda sayısal derslerin hem TYT hem AYT ile gidiyorlar. Ve oradaki öğrencilerin çoğu 4 senedir o kurumda olduğu için ona göre anlatıyorlar yani daha önceden biliyormuş kafasında anlatıyorlar. Sınıflarda sıralama var. Şöyle m-n-o-ö-p diye 5 şube var ve önceden TYT sınavı olarak sınıflara yerleştirdiler. Ne hikmetse 3.seviye ( 12-o)sınıfa düştüm ve özellikle AYT matematik dersinde çok hızlı işleniyor daha önceden gördüğümüz varsayılarak. Bu tüm sayısal dersler için aynı ben normalde EA öğrencisiyim ama bu sene sayısal seçtim çünkü bir farkı olmayacaktı çalışma açısından çünkü geçen sene Online derslerin hiçbirine girmemiştim. Ayrıyeten her konu bitiminde ünite değerlendirme sınavı oluyoruz. Ben hangi birine çalışacağım? Bunu babama da söylüyorum ancak geçen yılını boş geçirmeseydin vs. diyor. (evet doğru diyor ama şu anda olay farklı) ben TYT fiziği bitirmeden neredeyse hiçbir şey bilmiyorum yeni yeni öğreniyorum AYT fiziğe başlamak ne kadar mantıklı? :D (bu tüm sayısal dersler için geçerli). Dersler, konular bir dağ gibi yığıldılar önümde. Bazen strese giriyorum dün gece uyuyamadım mesela ve stresten saçım dökülüyor (tabii bunun başka nedenleri de var). He bana kalsa açıktan okurum önce TYT'yi bu aralıkta bitirim sonra da AYT'ye başlardım, TYT'yi de turlayarak çalışırdım deneme atardım her hafta ama okul işin içine girince öyle olmuyor çok karmaşık bir hal aldı. Sizce ne yapmalıyım yarın rehberliğin yanına gideceğim.

Anladığım 3 sene hiçbir şey yapmadım 4. senede hem okulu hem sınavı nasıl hallederim? Sözlerimi yanlış analama biraz keskin konuşucağım. Boş geçirilen zamandan ders almalısınız. Çalışamamanızın hatasını hedeflerinizi küçültmeniz gerektiğini anlamalısınız. Çözüm yolum şu olurdu: 4. sınıf derslerinden yüksek notlarla mezuniyet alırdım ve okul puanımın iyi gelmesini sağlardım aynı zamanda sınava hazırlık olarak 4. sınıf derslerinde tamamen en iyi olmasını sağlardım. Mezuniyet sonrası da 1 2 ve 3. sınıfın derslerini çalışarak sınava mezun olduktan 1 sene sonra girerdim. Bu şekilde maximum verim alabilirsin o sınavdan. İkinci yöntem olarak: Tabii hedeflerini küçük tutuyorsan şunu da yapabilirsin günlük olarak çalışıp alabildiğin maximum verimle bir üniversiteyi kazanmaya bakabilirsin. En azından için rahat olur. Bir sene çalıştım çabaladım bu kadar yapabildim dersin. Bunun içinde hızlı öğrenip anlayabileceğin konuları ele alırsan senin için daha verimli olur. Hızlı hızlı öğrendiğin konular sana + net olarak sınavdan dönecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle biraz uzun yazabilirim kusura bakmayın. 9-10-11 boş geçti(hiçbir bilgim yok tamamen sıfırım) ve tüm yük son seneye kaldı. Bunun farkındayım. Bir tanıdığın yardımı ile bir özel öğretim kurumuna kayıt oldum ve okul ile benim çalışma programım çok çakışıyor. Şu anda sayısal derslerin hem TYT hem AYT ile gidiyorlar. Ve oradaki öğrencilerin çoğu 4 senedir o kurumda olduğu için ona göre anlatıyorlar yani daha önceden biliyormuş kafasında anlatıyorlar. Sınıflarda sıralama var. Şöyle m-n-o-ö-p diye 5 şube var ve önceden TYT sınavı olarak sınıflara yerleştirdiler. Ne hikmetse 3.seviye ( 12-o)sınıfa düştüm ve özellikle AYT matematik dersinde çok hızlı işleniyor daha önceden gördüğümüz varsayılarak. Bu tüm sayısal dersler için aynı ben normalde EA öğrencisiyim ama bu sene sayısal seçtim çünkü bir farkı olmayacaktı çalışma açısından çünkü geçen sene Online derslerin hiçbirine girmemiştim. Ayrıyeten her konu bitiminde ünite değerlendirme sınavı oluyoruz. Ben hangi birine çalışacağım? Bunu babama da söylüyorum ancak geçen yılını boş geçirmeseydin vs. diyor. (evet doğru diyor ama şu anda olay farklı) ben TYT fiziği bitirmeden neredeyse hiçbir şey bilmiyorum yeni yeni öğreniyorum AYT fiziğe başlamak ne kadar mantıklı? :D (bu tüm sayısal dersler için geçerli). Dersler, konular bir dağ gibi yığıldılar önümde. Bazen strese giriyorum dün gece uyuyamadım mesela ve stresten saçım dökülüyor (tabii bunun başka nedenleri de var). He bana kalsa açıktan okurum önce TYT'yi bu aralıkta bitirim sonra da AYT'ye başlardım, TYT'yi de turlayarak çalışırdım deneme atardım her hafta ama okul işin içine girince öyle olmuyor çok karmaşık bir hal aldı. Sizce ne yapmalıyım yarın rehberliğin yanına gideceğim.
Hocam aklınızı karıştırmak gibi olmasın ama eğer seneye sınav sisteminin değişip değişmemesi riskini alabileceksiniz benim tavsiyem bu yıl sadece TYT'ye hazırlanın seneye de sadece AYT'ye hazırlanın sınav sonucu gelince de önceki senenin TYT puanı AYT'ye girdiğiniz sene sıralama olarak nereye denk geliyorsa o kullanılır. Evet çok riskli ama sanırım sizin için en uygun durum bu gibi şu anda.

Hocam naptınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı