9.sınıf Fransızca sınavı için nerelere çalışılmalı?

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, meslek lisesinden Anadolu lisesine geçtim geçtiğim okulda 2.dil fransızcaymış. Ben hangi konuları çalışacağımı bilemiyorum, müdür yardımcısı da ilgilenmedi. Çıkarttığım bir 9.sınıf Fransızca kitabı var. Bütün ünitelere mi çalışayım ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam... İşiniz biraz zor. Öncelikle konuları anlamaya çalışın, 9.sınıf Fransızca yazıp YouTube'dan konuları anlayın. Ayrıca konu başlıklarını belirleyip onun üzerinden de çalışabilirsiniz. Örnek: Fransızca okul araç gereçleri.

Bizimkisi Almanca, çok fazla takma özel değilse hiçbir şey öğrenemeyeceksin büyük ihtimal. Hocaların anlattığı ile kalın hatta, cevaplarını bile verebilir sınavda 10 soru varsa, önceden size 20 soru verir bunları ezberleyip rastgele çıkan bu 20 sorunun içinden 10 tanesini cevaplarsınız.

@triggerr Yok vermediler, hocaya bir ulaşsam her türlü hallederim de hocaya ulaşamadım. 31 Ağustosta öğretmenlerin semineri varmış sınava 1 hafta kala yakalarım.
Telefon numarasını vs. isteseydiniz? Sınıf hocanıza bu durumu anlatabilirsiniz size o bölüm hocasının numarasını vereceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı