9.sınıf kimya proje ödevim

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar 9. sınıfım kimya proje ödevim var ödev: Suyun canlılar için önemini araştırınız modelleyiniz demiş. Hocama nasıl yapacağımı sordum fakat 1 gündür görmüyor sizin fikirlerinizi alayım dedim. Sizce bu ödevi nasıl yapabilirim? Cevaplarınız için teşekkürler.

Selam arkadaşlar 9. sınıfım kimya proje ödevim var ödev: Suyun canlılar için önemini araştırınız modelleyiniz demiş. Hocama nasıl yapacağımı sordum fakat 1 gündür görmüyor sizin fikirlerinizi alayım dedim. Sizce bu ödevi nasıl yapabilirim? Cevaplarınız için teşekkürler.
Bu kadar ilgisiz öğretmenleri şikayet edesim geliyor! İnternetten ödevini yaz, Canlıların önemi anlatan bir yazı oku, Onu kendi cümlelerinle, kelimelerinle yaz.

Biyoloji değil, kimya ödeviymiş. Su, şu işe yarar demek yerine daha çok kimya yönüne yönelmelisin.

Yani ödevin tam olarak şöyle bir şey olmalı:

Ben yerinde olsam bu sayfayı çevirip, okuyup; kendi cümlelerime dökerdim.

Hayatın ilk adımları su ile atıldı. Su içerisindeki canlıların fotosentez yapması yoluyla atmosferimiz şimdiki halini aldı.

Ödevini yapmaya dünyanın oluşumundan başlayabilirsin. Dünya'da su nasıl ortaya çıktı, nereden geldi? İlk mikroorganizmalar bu suyun içerisinde nasıl oluştu? Neler oldu da her canlı suya bağlı olmak zorunda kaldı?

Her canlının en temelde dünyanın erken evrelerindeki yeryüzünde bulunan su'dan (belki de dış uzaydan gelen su'dan) geldiğini anlarsak, şu anda suyun neden bizim için çok önemli olduğunu anlarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı