9. sınıf sınavlarında hangi kitaplara çalışılmalı?

zeusxnd

Femtopat
Daha fazla  
9. sınıftayken açığa geçtim, gittim ve kitaplarımı aldım. Dönem 1 ve dönem 2 olarak her dersten 2 kitap verdiler. Ben bu kitapların ikisine de mi çalışacağım, sadece dönem 1'e mi? Yani sınavda iki kitaptan da mı çıkacak 1 tanesinden mi? Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle devletin verdiği kitaplar gerçekten hiçbir işe yaramıyor bu aklında bulunsun. Bize de vermişlerdi, başta ön yargılı olmadım ama birkaç sınava o kitaplarla hazırlandıktan sonra anlıyorsun az çok birbiriyle alakasız olduğunu. Size önerim güzel bir kaynak alın. Artık sınavların komple klasik olduğunu unutmayın.

Öncelikle devletin verdiği kitaplar gerçekten hiçbir işe yaramıyor bu aklında bulunsun. Bize de vermişlerdi, başta ön yargılı olmadım ama birkaç sınava o kitaplarla hazırlandıktan sonra anlıyorsun az çok birbiriyle alakasız olduğunu. Size önerim güzel bir kaynak alın. Artık sınavların komple klasik olduğunu unutmayın.
Hocam nasıl işe yaramıyor devlet kitapları? Özel okuldayım ve şunu görüyorum özel okuldaki kitaplar yine özel okuldaki denemelere hazırlıyor yani TYT veya AYT için devlet kitabı bire bir.
Konu sahibinin sorusuna gelirsem sınavda birinci dönem soruları çıkıyor yani birinci dönem kitabına çalışın ama kitabın fotoğraflarını atın bence emin olmak için.

Artık sınavların komple klasik olduğunu unutmayın.

Açık lise sınavları test olarak yapılıyor ve konu sahibinin sorusuna gelecek olursak da açık lisede dönem sistemi vardır. Türk Dili ve Edebiyatı 1 için bir yazan kitaba, iki için de iki yazan kitaba çalışacaksınız mesela ve o kitaplar, kesinlikle önemsiz değil. YKS nasıl hazırlanıyor sanıyorsunuz? Oradaki müfredat baz alarak hazırlanıyor, kitapları derste öğretmeninizin işlememesi, o kitabı önemsiz ya da çöp yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı