9.sınıf tüm dersler içeren soru bankası önerisi

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 726
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, benim test çözebilmek için Tüm Dersler Soru Bankasına ihtiyacım var. Bana internetten tüm dersler kitap önerisi yapabilir misiniz? 9.Sınıf olmalı, yeni müfredata uygun olmalı ve aşağıdaki tüm dersleri içermeli:
  • Türk Dili ve Edebiyatı ya da Türkçe
  • Tarih
  • Coğrafya
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  • İngilizce
  • Matematik
  • Geometri (Eğer Matematikten ayrı ise.)
  • Fizik
  • Kimya
  • Biyoloji

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tercihine saygı duyuyorum ama tüm dersler soru bankası kitaplarında yeterli sayıda soru bulunmamaktadır. Mevcut sorular da nitelikli değil. Bir de İngilizce ve Din gibi derslerden neden soru çözüyorsun ki onu anlayamadım.

Eğitimde israf olmaz mümkünse ayrı al ana derslere ait kitapları. Bütçem yok diyorsan da sana tavsiyem kitap alma, internette bazı siteler var sorular içeriyor bir sürü gir ve onları çöz. Onu da yapamazsan ders anlatımı yapan kanalların soru çözüm videoları var onları izle yeter zaten sana.

Dostum tercihine saygı duyuyorum ama tüm dersler soru bankası kitaplarında yeterli sayıda soru bulunmamaktadır. Mevcut sorular da nitelikli değil. Bir de İngilizce ve Din gibi derslerden neden soru çözüyorsun ki onu anlayamadım.

Eğitimde israf olmaz mümkünse ayrı al ana derslere ait kitapları. Bütçem yok diyorsan da sana tavsiyem kitap alma, internette bazı siteler var sorular içeriyor bir sürü gir ve onları çöz. Onu da yapamazsan ders anlatımı yapan kanalların soru çözüm videoları var onları izle yeter zaten sana.
Deneme sınavlarında İngilizce ve Din Kültürü de çıkıyor. Mesela LGS'de Din Kültürü bile çıkmıştı.

Deneme sınavları mı? 9. sınıfta ne deneme sınavı yapıyorlar ki size? TYT sınavında İngilizce dersinden sorumlu değilsiniz. TYT'de Sosyal bölümü içerisinde Din bölümünden 5 soru geliyor ki çoğu da yorum yine de çalışmak istiyorsanız keyfiniz bilir.

Bu arada TYT tarafında Edebiyat bölümünden de sorumlu değilsiniz.

NOT: Edebiyattan kastım şu işin şair vs. kısmı.

Deneme sınavları mı? 9. sınıfta ne deneme sınavı yapıyorlar ki size? TYT sınavında İngilizce dersinden sorumlu değilsiniz. TYT'de Sosyal bölümü içerisinde Din bölümünden 5 soru geliyor ki çoğu da yorum yine de çalışmak istiyorsanız keyfiniz bilir.

Bu arada TYT tarafında Edebiyat bölümünden de sorumlu değilsiniz.

NOT: Edebiyattan kastım şu işin şair vs. kısmı.
O zaman Türkçe dersi diyelim. Ben Türkçe dersini Ortaokul 8.sınıfa kadar oluyor sanıyordum. Bir de bildiğime göre şöyle oluyor:
Türkçe = Edebiyat + Dil Bilgisi
Doğru mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı