9. sınıfa geçen öğrenciler ne yapmalı?

Dersler zorlaşıyor ilkokul ve ortaokulda sınıfta ilk 5'e girerken lise de ilk 13'e giriyordum.
Arkadaşlarınla iyi takıl. Hocalarına ters yapma ortaokuldaki hocalara göre daha acımasızlar. Sınıflar, okullar arası kavgaya girme.

Merhabalar; abilerim, ablalarım.

Bu sene 368 puanla bir Anadolu Lisesi'ni tercih ettim ve geldi. Anlayacağınız yeni liseliyim, sizden isteyeceğim şey 9. sınıfa geçince ne yapıp ne yapmamam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim. Kuzenim liseye geçince afallayacaksın demişti 70-80 almak bile çok zor gelecek demişti, bu konuda haklı çünkü liseye giden her tanıdığım bunun aynısını söylemişti. Ve gelelim asıl konuya; ben imam hatiplerden nefret ederim ve bunu ailenin çoğu üyesi biliyor, işte gelelim asıl konuya. Annem dedi ki;
Eğer yazılılarda 70'ten düşük al seni imam Hatip'e gönderirim !'Dedi.

Ve ben çok korkuyorum bu biraz komik :) ama harbiden ödüm kopuyor yani.

Ben liseye geçince daha çok çalışmaya başladım bu sana kalmış bir şey. Benim için 9. sınıf kolaydı 10 biraz daha zorlayıcı ve şu an 11. sınıfım tek hatam ise YKS çalışmaya yeni başlıyor olamam. Sana tavsiyem YKS çalışmayı son seneye bırakma. Bir diğer tavsiyem ise senin ders çalışmanı engelleyecek bir arkadaş ortamından uzak dur. Benim liseye geçtiğimden beri arkadaşım yok yalnızlığı seven bir insan olduğum için bu durum beni rahatsız etmiyor. Arkadaş olacağın kişileri iyi seç. Kendine zaman ayır her şey ders çalışmak başarılı olmak değil aradan birkaç yıl geçip geriye dönüp baktığında güzel anıların olsun 😉

Dersler zorlaşıyor ilkokul ve ortaokulda sınıfta ilk 5'e girerken lise de ilk 13'e giriyordum.
Arkadaşlarınla iyi takıl. Hocalarına ters yapma ortaokuldaki hocalara göre daha acımasızlar. Sınıflar, okullar arası kavgaya girme.

Önceden de dediğim gibi silah sıkmacalı dizileri izleyip millete dayılanan bir tip değilim (şükürler olsun) hocalara saygım sonsuz, kendi ailemden biliyorum, onun dışında kavga, ne bilim yani durduk yere...

Önceden de dediğim gibi silah sıkmacalı dizileri izleyip millete dayılanan bir tip değilim (şükürler olsun) hocalara saygım sonsuz, kendi ailemden biliyorum, onun dışında kavga, ne bilim yani durduk yere...

Hocam kavga dediğim biri sana bulaşırsa veya sizin okula bulaşırsa sen takılma bir olay olur (bir kız için, alıp veremediğiniz olay vb.)

Hocam kavga dediğim biri sana bulaşırsa veya sizin okula bulaşırsa sen takılma bir olay olur (bir kız için, alıp veremediğiniz olay vb.)

Kavga Sebebi: Bir kız işte.
Çözüm: Taş, kağıt, makas
:)
Hepinize teşekkürler! 50 dakika içerisinde o kadar güzel mesajlar geldi ki hangisini 'en iyi' seçeceğimi bile bilmiyorum...

Merhabalar; abilerim, ablalarım.

Bu sene 368 puanla bir Anadolu Lisesi'ni tercih ettim ve geldi. Anlayacağınız yeni liseliyim, sizden isteyeceğim şey 9. sınıfa geçince ne yapıp ne yapmamam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim. Kuzenim liseye geçince afallayacaksın demişti 70-80 almak bile çok zor gelecek demişti, bu konuda haklı çünkü liseye giden her tanıdığım bunun aynısını söylemişti. Ve gelelim asıl konuya; ben imam hatiplerden nefret ederim ve bunu ailenin çoğu üyesi biliyor, işte gelelim asıl konuya. Annem dedi ki;
Eğer yazılılarda 70'ten düşük al seni imam Hatip'e gönderirim !'Dedi.

Ve ben çok korkuyorum bu biraz komik :) ama harbiden ödüm kopuyor yani.

Herkesi tanımaya çalış içine kapanık olma sosyalleşmeye bak ve gerçek arkadas kim onu iyi anlamaya çalış. Ders konusunda da bir laf vardır dersi derste öğren diye cokda guzel bir laftır. Derslerde uyumayip goygoy yapmayip dersi dinlersen sinav haftasi bile calismana gerek kalmaz.

Geri
Yukarı