9. sınıfta bölüm dersinde kalınırsa sınıfta kalınır mı?

Slientt

Zeptopat
Daha fazla  
9. sınıf ögrencisiyim. İlk dönem 7 saatlik dersim yani bölüm dersim 47.2 bu dönemde kaldım buyük ihtimal.
Ama ilk dönem toplam. Ortalama 53 bu dönem de 47 yaparsam geçiyorum. Sanırım 47 yapıp geçer miyim? Bölüm dersinden kalsam bile yoksa sınıfta mı kalırım?
9. sınıf ögrencisiyim. İlk dönem 7 saatlik dersim yani bölüm dersim 47.2 bu dönemde kaldım buyük ihtimal.
Ama ilk dönem toplam. Ortalama 53 bu dönem de 47 yaparsam geçiyorum. Sanırım 47 yapıp geçer miyim? Bölüm dersinden kalsam bile yoksa sınıfta mı kalırım?

Cevaplıyacak biri yok mu ya.

Son düzenleme:
Bölüm dersiniz Edebiyat gibi sorumlu bir ders mi? Eğer sorumlu bir ders ise kaldığınız için sorumluluk sınavına girersiniz. Ders geçme şartı yıl sonuna göre ilgili dersin 50 ortalama etmesi ya da ilk dönem ortalamasına bakılmaksızın ikinci dönem ortalamanızın 70 ve üzerinde olmasıdır. İki ortalamayı toplayıp ikiye bölünce 50 ve üzeri ediyorsa o dersten yıl sonuna göre başarılı sayılırsınız.

Yanlış bilgi
Ben edebiyattan 1. dönem 31,7 2. dönemde daha düşük bir ortalamaya sahibim dersten zayıf alınca sadece sorumluluk sınavına girersin ama zayıflarının sayısı 3 den fazlaysa sınıf tekrarı yaptırırlar.

ama zayıflarının sayısı 3 den fazlaysa sınıf tekrarı yaptırırlar.
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması

MADDE 58- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Öylesine haber yapan haber sitelerinin haberini baz almayın. Arkadaşın yıl sonu ortalaması 50 ve üzerinde olduğu için zayıf sayısının kalma ve geçmeye bir etkisi yok yani 6 zayıfın olursa sınıfta kalırsın ya da 7 zayıfın olursa sınıfta kalırsın olayının bir gerçekliği yok.

Öylesine haber yapan haber sitelerinin haberini baz almayın. Arkadaşın yıl sonu ortalaması 50 ve üzerinde olduğu için zayıf sayısının kalma ve geçmeye bir etkisi yok yani 6 zayıfın olursa sınıfta kalırsın ya da 7 zayıfın olursa sınıfta kalırsın olayının bir gerçekliği yok.
Pardon hocam evet şimdi daha detaylı araştırdım zayıfın bir etkisinin olmadığını öğrendim bilgilendirme için teşekkür ederim.

@İSOPRO rica ederim :) Öğrenebilmenize sevindim, bu tarz durumlarda ortaöğretim kurumları yönetmeliğini baz alın. Konu açarak bana da sorabilirsiniz, yönetmeliği iyi biliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı